1 Bitcoin, En Son 30.000 TL'yi Geçti!

1 Bitcoin, En Son 30.000 TL'yi Geçti!

Bitcoin'in son durumu tüm yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor. Bitcoin, geçtiğimiz günlerde Bitcoin Cash sebebiyle bitcoin düşer mi / kapanır mı? tartışmaları ile gündemdeydi. 30.000 TL değerine ulaşması sebebiyle tekrar gündeme geldi.


Bitcoin Yeniden Kendine Geldi!

Bitcoin'in zorluk derecesi arttıkça ve arz talep dengesi değiştikçe fiyatı da değişiyor. Son duruma göre 30.000 TL'yi yani 7.800$ doları geçen Bitcoin, bitcoin madenciliği ve bitcoin yatırımı yapan insanlara kazandırmaya devam ediyor. 1 bitcoin'in değeri ciddi seviyelere ulaşmasıyla birlikte 'büyük' firmaların da bu alana gözünü dikmesine sebep oluyor. Şu fiyattan bitcoin alınır mı ve ileride tekrar düşer mi net olarak bilinmez fakat, arz ve talepten ötürü yükselişi devam edecek gibi görünüyor.

Bu sanal para biriminin ilk zamanlarında bitcoin mining yapıp, bitcoin dolar değerinin ne olacağından habersiz bir şekilde sadece küçük alışverişler yapan insanlar şuanda ciddi maddi servete sahipler. Bitcoin borsaları ve piyasası arz / talep üzerine işlediğinden sürekli dalgalanan bir yapıdadır. Bu sebeple hiç bir zaman bu para biriminin sürekli olarak zirvede olacağı düşünülemez. Yarın bitcoin'in ne kadar olacağı bilinmediği için, para yatırmak isteyen insanlar muhakkak ihtiyacı olmayan ve yatırım amacıyla kenara ayırdıkları paralarını yatırmalılar. İhtiyaç duyduğu parayı yatırdıktan sonra, düştüğünde de telaşa kapılıp bir an önce satan ve zarar eden bir çok kimse var.

Bitcoin'in risklerini bir kenara bırakıp geçmişe baktığımızda, ilk zamanlarında 27 dolar yatırım yaparak 5.000 bitcoin satın alınabilmekteydi. Bitcoin her düştüğünde veya yükseldiğinde burası son nokta dendiğini çok duymuşsunuzdur. Örneğin 1000 dolar olduğu zaman da son nokta olarak görülüyordu, şimdi 8000 dolar oldu ve bazı insanlar tarafından yine son nokta olarak görülmekte. Bu sebeple arkasından ihtiyacını duymayacağınız bir parayı bu sanal para birimine yatırmanız karlı olarak görünmekte. Her ne kadar karlı görünse de eğitim almadan / bilgi edinmeden ve kendi hür iradenizle bu işi yapmadan sakın ola sakın yatırım yapmayın.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.