Akıllı Telefonu Bilgisayar Gibi Kullanma Rehberi

Akıllı Telefonu Bilgisayar Gibi Kullanma Rehberi

Herhangi bir yolculuğa gittiğiniz zaman yanınızda götürecek bilgisayarınız yoksa veya bilgisayarınızı çalıştıracak müsait ortamı bir türlü bulamıyorsanız bu rehber sayesinde akıllı telefonunuzu bir bilgisayar gibi kullanabileceksiniz.

Akıllı Telefona Klavye, Mouse ve Monitör Bağlama

Herhangi bir akıllı telefona usb aygıt bağlamanız oldukça basit. Bir OTG kablosu aracılığıyla dilerseniz mouse dilerseniz de klavye bağlayarak telefonunuzu bir bilgisayar gibi kullanarak işlevselliğini arttırabilirsiniz. Her OTG kablosunun her telefona aynı derecede uyumlu olmadığını ve satın almadan önce firma yetkilisine telefon marka ve modelinizi söyleyerek uyumluluğunu öğrenmelisiniz.

OTG kablosuna tek aygıt bağlanabileceği için çoklu olanlarını tercih etmelisiniz. Eğer telefon ekranının küçük olması sebebiyle yapacağınız işlerde size sorun çıkarıyorsa, HDMI ve iki adet usb girişi olan OTG kablolarını tercih etmelisiniz. Bu sayede hem monitör hem klavye hemde mouse 'u telefonunuza bağlayarak adeta bir bilgisayar gibi kullanabilir ve işlerinizi rahatlıkla ve hızlıca halledebilirsiniz.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.