Bitcoin, Yeni Rekoruyla 10.000 Doları Zorladı!

Bitcoin, Yeni Rekoruyla 10.000 Doları Zorladı!

Bitcoin'in güncel fiyatı 9615$, fakat bir kaç gündür 10.000$ sınırını zorlamakta. Bitcoin, yükselişe devam ederek sanal paralar arasındaki liderliğini korumaya da devam ediyor.


İlginizi Çekebilir: Android Kullanıcılarının Dijital Para Cüzdanları Risk Altında


Bitcoin'in Yeni Rekoru: 9.732$

Değersiz bir para birimi iken Dünya'nın en değerli sanal para birimi haline gelen Bitcoin, yatırımcılarına kazandırmaya ve insanları hayrete düşürmeye devam ediyor. İlk zamanlarda yapılan yatırımların meyvesinin alındığı hep konuşulur durur. Fakat bundan 1 sene önce Bitcoin'in fiyatı 754$ dolardı. Yani yatırılan para şuan harcanmak üzere geri çekilseydi, 12 katı fazlası alınacaktı.

10 gün öncesinde Bitcoin'in değeri 7.800$ iken şuanda ciddi bir artışla 9.732$ seviyelerini gördü ve 10bin dolar sınırına dayandı.


Bitcoin'e Yatırım Yapmalı mıyım?


Bitcoin'e Yatırım Yapmalı mıyım?

Bitcoin'e yatırım yapma fikriniz varsa ve bu treni kaçırmaya daha fazla göz yummak istemiyorsanız, ilk önce Bitcoin hakkında derinlemesine bir araştırma yapmanız gerekiyor. Yakınlarınızın veya başkalarının zorlaması ile gönülsüzce yatırım yapmanız, yatırdığınız seviyeden Bitcoin'in değer kaybetmesi durumunda sizi gereksiz yere üzebilir. Bunun için ilk önce bu dijital para biriminin gerçekten yatırım yapmaya değer mi sorusunun yanıtını kendi içinizde cevaplayın. 

Eğer Bitcoin'in temel olan teknik konularında doyuma ulaştığınızı ve sürekli kendinizi geliştirmeye hazır hissediyorsanız, kenara sermaye olarak ayırabileceğiniz ve değer kaybettiğinde yokluğunu hissetmeyeceğiniz bir miktar parayı yatırmanızı tavsiye ederiz. Fakat yatıracağınız para için acil ihtiyaç söz konusu ise ve hızlı geri dönüş almak istiyorsanız, bu yatırım aracından uzak durmanızı öneririz. Çünkü Bitcoin(BTC) sürekli dalgalanan bir yapıda olduğu için ve bazen yükselmesi zaman alabildiği için acil para ihtiyacı olanların beklentilerini karşılamayabilir.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.