En Kolay Yöntemlerle Android Hızlandırma Rehberi

En Kolay Yöntemlerle Android Hızlandırma Rehberi

Android hızlandırma rehberimizde bulunan basit adımları devamlı bir şekilde uyguladığınız taktirde akıllı telefonunuzdaki hız artışını hissedeceksiniz.


Android Telefon Hızlandırma Rehberi

Eski telefonların sadece arama yapmamıza yaraması aynı zamanda hızlı olma avantajını da beraberinde getirmekteydi. Fakat yeni nesil akıllı telefonlarda istemeyeceğimiz kadar uygulama ve donanım özelliği bulunduğu için enerji, hız ve verimlilik gibi hususlar her zaman dengeli ve çalışır durumda olmayabiliyor. Telefonun üretimden kaynaklı olan sorunları dışında bazen yavaşlığın nedeni biz olabiliyoruz.

Eski telefonlarda arama kayıtları silindikten sonra telefonun bakımı yapılmış sayılırdı. Günümüzde ise uygulamalar telefonlarımızda bir çok gereksiz dosya bırakmakta. Gereksiz dosyalar silinmediği için depolama alanında kapladığı yer ciddi boyutlara ulaşabilmekte.  

Android akıllı telefon hızlandırmak için yapacağınız ilk iş, gereksiz dosyaları ortadan kaldırmak olmalı. Gereksiz dosyalardan önce gereksiz uygulamalara da göz atmanızda fayda var. Çünkü sorunun kaynağı bu uygulamalar, bu yüzden kullanmadığınız ve gereksiz olan uygulamaları ortadan kaldırın. Bu uygulamalar arkasında çöp bıraktığı gibi sizden habersiz internet üzerinden veri alışverişi yaptığı için internetiniz yavaşlayabiliyor.


CCleaner- Android Hızlandıcı


Gereksiz dosyaları ve çerezleri temizlemeniz için önerebileceğimiz en iyi android hızlandırma programlarından bir tanesi CCleaner. Bu uygulama sayesinde gereksiz dosyalarla birlikte telefon arama kayıtlarınızı, dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, videolarını ve bir çok kaydı aynı anda hızlı bir şekilde temizleme imkanınız oluyor.

Eğer telefonunuzun hafızası dolmak üzereyse fotoğraflarınızın ve videolarınızın ne kadar yer kapladığını kontrol edin. Eğer sorun buradaysa muhakkak bir "microSD kart" edinerek android akıllı telefonunuzu rahatlatabilirsiniz.

Son olarak kullanmak zorunda olduğunuz uygulamaları arka planda açık tutmamaya özen gösterin. Her açık olarak unuttuğunuz uygulama cihazın ve bataryanın ömrünü az da olsa kısaltır ve bu sorun size yavaşlık olarak geri döner. Akıllı telefon hızlandırma arayışına giren insanlar telefonuyla iyi geçinmek zorundalar. Örneğin uzun saatler telefonunuzu yoran oyunlar oynamaktan kaçının. Hem sizin hem de telefonunuzun sağlığı için oyunlardan uzak durmanızı öneriyoruz.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.