Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir?

Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir?

Facebook üzerinde sizi veya arkadaşlarınızı tanımayan kişilerin, arkadaşlarınızı eklemesine olanak sağlayan "Arkadaş Listesi"ni dilerseniz gizleyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Facebook Hesabı Geçici veya Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?Mobilden ve Bilgisayardan Arkadaş Listesi Gizleme

Facebook'dan arkadaşlarınızın görünmemesini veya onların kötü niyetli insanlar tarafından rahatsız edilmemesini istiyorsanız, akıllı telefon uygulamanızdan veya web sitesi üzerinden arkadaşlarınızı gizleyebilirsiniz.


Facebook Uygulaması Üzerinden Arkadaş Gizleme (Mobil)

facebook mobilden arkadaş gizleme

Facebook uygulamasına giriş yapıp ayarlar menüsüne geldikten sonra "Hesap Ayarları" butonuna tıklayın. Daha sonra "Gizlilik" butonuna tıklayın ve "İnsanlar Seni Nasıl Bulabilir ve Seninle Nasıl İletişim Kurabilir?" başlığı altında yer alan "Arkadaş listeni kimler görebilir?" seçeneğine dokunun. Son olarak karşınıza çıkan seçenekler arasından isterseniz "Arkadaşlar" isterseniz de "Sadece ben" seçeneğine bir kez dokunun. Mobil uygulama ile yaptığınız bu değişiklikler sayesinde arkadaş listeniz gizlendi.


Facebook Web Sitesinden Arkadaş Listesi Gizleme (Bilgisayar)

Arkadaşları Gizleme


Facebook arkadaş gizlemek için bilgisayarınızdan veya herhangi bir cihazdan Facebook'a web sitesi formatında giriş yapın. Daha sonra profilinize girin ve sol alt bölmede yer alan arkadaşlar listesine gelin. "Arkadaşlar" yazan kısmın hemen sağ tarafında aşağı doğru bir ok işareti bulunacak. Bu ayarlar butonuna tıkladıktan sonra "Gizliliği Düzenle" seçeneğine tıklayın. Açılan pencereden arkadaşlarınızın gizliliğini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Technovenue.com üzerinden diğer Facebook ayarlarının nasıl yapıldığına arama yaparak ulaşabilirsiniz.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.