Facebook Hesabı Geçici veya Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Facebook Hesabı Geçici veya Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Sosyal medyanın zararlı etkilerine maruz kalan bilinçli insanlar bir süreden sonra sosyal medya hesaplarını kapatmaya başlıyorlar. Eğer sizde bırakma kararı aldıysanız, gelin buna Facebook'dan başlayalım.


İlginizi Çekebilir: Instagram Hesabı Kalıcı veya Geçici Olarak Nasıl Kapatılır? Facebook Hesabını Dondurma veya Kalıcı Olarak Silme

Facebook'ta gezinirken haber akışınızda hiç istemediğiniz şeyler varsa, bu durum sizi bir süre sonra zihin yorgunluğuna itecektir. Kafanızı gereksiz bilgilerle doldurmamak için ya beğendiğiniz sayfaları ve eklediğiniz arkadaşları kontrol altında tutmalısınız ya da bu mecradan tamamen çekip gitmelisiniz. Sosyal medyanın zararlı yönleri olduğu kadar faydalı yönleri de var, siz yararlı yönüne rastlamamış veya kullanamamışsanız bu mecralardan uzaklaşmanız en iyisi olacaktır. Facebook hesabını kalıcı olarak silmek için aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayın, dondurmak için en son kısımda anlattığımız ayarları tek tek uygulayın.Facebook hesabınızı geçici olarak dondurmanız için herhangi bir bağlantı vermeyeceğiz, bunun yerine Facebook Ayarlar sekmesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Facebook sitesine web üzerinden giriş yaptıktan sonra Ayarlar sekmesine gidin, daha sonra Genel seçeneğini tıklayın(zaten seçilidir). Seçtikten sonra sağ kısımda görünen ayarlardan en alt kısımda bulunanı yani "Hesabı Yönet" e tıklayın. Facebook'u geçici olarak kapatmak için son bir adım kaldı. En aşağıda bulunan "Hesabını Dondur" bağlantısına tıklayın ve güvenlik için şifrenizi girin. Onayladıktan sonra bir kaç soru yanıtlayacaksınız ve daha sonra hesabınız siz giriş yapana kadar dondurulmuş olarak duracak.


Tüm sosyal medya hesaplarınızdan kurtulmak istiyorsanız diğer yazılarımızı "... hesap kapatma" türünden aramalar yaparak okuyabilirsiniz.Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.