Facebook Videoları Nasıl İndirilir?

Facebook Videoları Nasıl İndirilir?

Facebook videosu indirmek aslında oldukça basit. Yapmanız gereken Facebook'a web sitesi yerine mobil sürümden giriş yapmak.


Facebook Videosu Nasıl İndirilir?

Sosyal medya sitelerinde rastladığımız gönderiler dikkatimizi çekebiliyor ve saklamak isteyebiliyoruz. Eskiden saklamak için video indirme işlemini aracı yazılımlar ile gerçekleştiriyorduk. Artık Facebook'un bu duruma müsaade etmesiyle birlikte her türlü video içerik rahatlıkla indirilebilir hale geldi. Anılarınızı veya arkadaşlarınızın video paylaşımlarını indirebilmek ve internetsiz bir şekilde seyredebilmek için aşağıdaki basit adımları uygulayabilirsiniz;

  • Facebook videosunu bilgisayar üzerinden indirmek için mobil siteye erişim sağlamanız gerekiyor. Videonun bulunduğu sayfaya geldikten sonra URL bağlantısının en başında yer alan "www." kısmını "m." şeklinde değiştirin. Bu şekilde videonun bulunduğu sayfaya mobil siteden erişim sağlamış oluyorsunuz, yani m.facebook.com üzerinden. Daha sonra videonun üzerine sağ tıklayın ve "Video olarak kaydet..." seçeneğine tıklayın. Ardından bilgisayarınıza mp4 formatında kaydedebilir ve internetsiz(çevrimdışı) bir şekilde dilediğiniz gibi Facebook videoları seyredebilirsiniz.

facebook-video-indir-pc


Eğer bilgisayar ortamında video indirme imkanınız bulunmuyorsa, telefonunuzdan m.facebook.com adresini ziyaret edin ve istediğiniz videonun üzerine belirli bir süre basılı tutun. Daha sonra indirme butonu belirecektir, bu butona dokunarak video indirme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet olmayan bir ortama gidiyorsanız, telefonunuza / tabletinize veya bilgisayarınıza kaydettiğiniz çevrimdışı Facebook videoları işinizi görecektir.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.