Facebook'ta Tarihte Bugün Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Facebook'ta Tarihte Bugün Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Facebook'ta paylaştığınız eski gönderileri tekrar hatırlamanıza yarayan Tarihte Bugün özelliğini dilerseniz kapatabilirsiniz.


Tarihte Bugün Nasıl Kapatılır?

Facebook'un, hatırlamak istediğiniz veya istemediğiniz anılarınızı size sürekli bildirim olarak göndermesinden rahatsız olmaya başladıysanız, tarihte bugün özelliğini kapatabilir veya kısıtlayabilirsiniz.

İlk olarak web sürümü için nasıl yapıldığından bahsedelim. Ayarlar sekmesine gidin. Ardından bu sekmede bulunan "Bildirimler" butonuna tıklayın. Daha sonra "Facebook Üzerinde" seçeneğine tıklayın. Son olarak aşağı kısımda yer alan "Tarihte Bugün" seçeneğine tıklayın sağ tarafta yer alan ayarlardan "Tüm Anılar" ı seçin. Bu sayede bildirimlerin gelmesini tamamen engellemiş oluyorsunuz. Eğer sürekli iletişim halinde olduğunuz veya sık sık etkileşime geçtiğiniz arkadaşlarınızla olan anılarınızın hatırlatılması için bildirim almak istiyorsanız "Öne Çıkanlar" ı tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Gelelim mobil uygulama üzerinden Facebook Tarihte Bugün'ün nasıl kapatılacağına. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan üç çizgi şeklinde ayarlar butonuna dokunun. En aşağıda "Yardım ve Ayarlar" kısmındaki "Hesap Ayarları" butonuna dokunun. Ardından "Bildirimler" seçeneğine dokunun ve listelenen bildirim türlerinden "Tarihte Bugün"e dokunun. Daha sonra açık olan bildirimleri tek tek kapatın.

Facebook tarihte bugünün nasıl kapatılacağını bilmeyen insanlar için kısaca nasıl kapatılacağından bahsetmeye çalıştık.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.