Gmail'e Farklı E-Posta Adresi Ekleme

Gmail'e Farklı E-Posta Adresi Ekleme

Android akıllı cihazlar üzerinde birden fazla e-posta uygulamasına gerek kalmadan, Gmail'e farklı e-posta(hotmail, yahoo vb.) eklemeyi anlattık.


Gmail'e Hotmail vb. E-posta Adresi Ekleme

Android işletim sistemine sahip cihazların yavaşlığa neden olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. İyileştirmeler yapılsa ve yeni telefonlar piyasaya sürülmüş olsa da, büyük bir çoğunluk hala eski akıllı telefonları kullanmaktalar. Bu sebeple şarj ve yavaşlık gibi sorunları bu imkanlar dahilinde çözmeye çalışmalıyız. Yavaşlık ve çabuk biten şarj sorununu az da olsa giderebilmek için, gereksiz e-posta uygulamalarını kaldırmamız bir katkı sağlayabilir. Telefonlarınızı e-posta uygulamalarıyla doldurmadan Gmail uygulamasına neredeyse bütün e-posta adreslerinizi ekleyebilirsiniz. Gelin bu işlemin nasıl gerçekleştirildiğini görelim;


  • Gmail uygulamasını başlatın ve uygulamanın sol üst kısmında yer alan, menüyü açmaya yarayan butona dokunun.
android-gmail-e-posta-hesap-ekleme-1  • Daha sonra açılan menüden, şuanda aktif olan e-postan adresinin "[email protected]" yazıldığı kısmın hemen sağ kısmında yer alan "aşağı ok işaretine" dokunun.
gmail-e-mail-ekleme-android-2  • Bu menüde önceden eklemiş olduğunuz farklı e-posta adresleri(hesapları) yer almakta. Gmail'e hotmail ve yahoo vb. e-posta adresinizi ekleyebilmek için hemen alt kısımda yer alan "Hesap Ekle" butonuna dokunun.
gmail-farkli-e-posta-ekleme-android-3  • "Hesap ekle" butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekrandan, e-posta adresinizin kayıtlı olduğu servisi seçin ve e-posta bilgilerinizi girerek kolayca işlemi tamamlayın.
farkli-e-posta-adresini-gmail-e-ekleme-4


Gmail'e başka hesap ekleme işlemini, gösterdiğimiz basit bir kaç adımı izleyerek kolayca yapabilirsiniz. 


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.