Google Play'de Uygulama Temizliği Başlıyor!


Erişebilirlik servislerini suistimal eden uygulama geliştiriciler sebebiyle Google Play Store'da uygulama temizliği başlıyor. Bu servisler engelli insanların hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla sunulmuş olsa da bazı kötü niyetli insanlar amacı dışında kullanıyorlardı. Kullanıcı şifrelerini kaydeden ve bir uygulamadan diğer uygulamaya aktarma yetkisine sahip olan bir çok uygulama Google Play'den kaldırılacak gibi duruyor.

Her ne kadar tanınmış ve güvenilir olan uygulamalar kaldırılmayacak olsa da diğer bir çok geliştiricinin uygulamaları mağazadan kaldırılacağı söyleniyor. Bu gelişme, Google Play'in kullanıcılarının gözünde daha iyi bir noktaya gelmesine sebep olacaktır. Çünkü Google Play Store bünyesinde barındırdığı uygulamalardan virüs ve zararlı yazılım çıkmasıyla ve bu yazılımlardan kullanıcılarının zarar görmesiyle meşhur bir mağazadır.

Artık kötü niyetli kişilere sahip uygulamalar mağazadan kaldırılmadan önce 30 gün süre tanınacak ve daha sonra uygulamaların bu servisleri doğru amaç üzere kullandığı anlaşılırsa tekrar kullanıma açılacak. Fakat amacı dışında kullanım söz konusu ise silinecek.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.