Hikayeler Özelliği YouTube'a da Gelebilir!

Hikayeler Özelliği YouTube'a da Gelebilir!

YouTube'un Hikayeler'e benzeyen "Reels" özelliğini, "Topluluklar" adını verdiği güncellemesi ile birlikte sunacağı söyleniyor.


Snapchat'ten Yayılan Hikayeler YouTube'a da Geliyor

Snapchat'in bu özelliği çok beğenilmiş olsa gerek, neredeyse popüler sosyal ağlardan bu özelliği kendi sistemine entegre etmeyen kalmadı. YouTube'un da ben neyim eksik diyerek kendi formatına uygun bir şekilde bu özelliği getireceği söylentiler arasında.

30 saniyelik videoların yayınlanabileceği "Reels" ile takipçilerin daha fazla haberdar edilebilmesi amaçlanıyor. Yeni çekilen videolarla beraber kanalda yayınlanmış videolardan kısa kesitlerde yayınlanabilecek. Bu sayede takipçilerine bildirim gitmediğini söyleyen YouTube kanal sahiplerinin dertleri biraz da olsa hafifletilmiş olacak. Instagram'ın da 24 saat sınırını kaldırmasından sonra YouTube'un da bu sınırı koymayacağı söylenmekte.


İlk etapta sadece 10 bin aboneye sahip kanallar bu özellikten yararlanabilecek olsa da ileride neler olacağı bilinmiyor. Bir yandan hikayeler, diğer yandan da normal bildirimler abonelerin kafalarını karıştırabilir, YouTube bu karışıklığa bildirim göndermeme veya az gönderme bi bir çözüm bulursa, kanal sahiplerinin ortalığı karıştırması yine yakın demektir.

Beta aşamasında olup olmadığı bilinmeyen Reels özelliğinin ve diğer "Topluluk" güncellemelerinin ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmemekle beraber şimdilik söylentiler arasında.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.