Instagram'da Takipçi Kazanmanızı Sağlayacak 3 Etkili Yöntem

Instagram'da Doğal Yollardan Takipçi Kazanmanızı Sağlayacak 3 Tavsiye

Instagram'da takipçi kazanıp yararlı bir amaca hizmet etmek veya işini tanıtmak isteyen insanlara bu listemizde 5 faydalı tavsiyede bulunmaya çalışacağız.


1- Instagram'da Neden Sizi Takip Edelim?

1- neden sizi takip edelim (instagram)

Bize faydalı olarak, farklı olarak ve özgün olarak ne sunacaksınız? Buna henüz karar vermediniz mi yoksa? İnsanların sizi takip etmeleri için bir nedeniniz olsun. Nedeninizi bulduysanız, artık bunu görsel yollarla anlatabilmeyi denemelisiniz. Takipçilerin hoşuna gideceğini düşündüğünüz, sizi amacınızın dışına çıkarmayacak yani profilinize çok zıt olmayan video ve fotoğrafları yüksek çözünürlüklü olarak paylaşın.


2- İstikrarlı Olmadan Olmaz!

2-istikrar(instagram)

Yaptığınız paylaşımları düzensiz bir şekilde yaptığınız zaman kullanıcıların gözünde muhakkak değer kaybedersiniz. Çünkü onlar sizi paylaşım yapmanız için takip etmekteler ve siz bu işte gevşek davrandığınız da genelde takipçiler sizi bırakıp gider. İşinizi düzenli ve planlı bir şekilde yapmak istiyorsanız kendinize bir limit belirleyin ve bunu günlük olarak yerine getirin. Örneğin "her gün 2 paylaşım yapmak istiyorum" gibi bir karar alın ve bu kararınızda istikrarlı olun. Diğer tavsiyelerimizin yanı sıra uygulanması gereken en önemli adım bu adımdır.


3- Oyunun Kuralını Öğrendikten Sonra En İyi Şekilde Oynayın

3- sosyal medya(instagram)

Instagram üzerinde paylaştığınız video ve fotoğrafların açıklama kısmında insanların sizi bulmalarına yarayan #hashtag'leri kullanmalısınız. Örneğin teknoloji sayfamız olan @technovenuecom da bilim ve teknoloji ile alakalı gönderiler paylaşıldığında, gönderilerin açıklama kısmında muhakkak #bilim ve #teknoloji hashtagleri yer alır. Bu sayede hem Instagram'ın keşfet bölümünde en popülerler arasına girebilme fırsatı yakalanır hem de yeni paylaşılan gönderiler arasında görünmek kolaylaşır. Sizi tavsiye edecek ve takipçi kitlenizi büyütebilecek bir arkadaşınız/tanıdığınız yok ise bilinen sayfalara vererek kendinizi bir adım daha öne taşıyabilirsiniz. Bende para pul yok sadece zamanım var derseniz de en iyi çözüm olarak "takibe takip" metodunu öneririz. Bu metod neredeyse her sosyal medya için geçerlidir ve istikrarlı olunduğu taktirde insanların sizden haberdar olması ve takipçi artışının düzenli olarak artması sağlanır. Kategori olarak size yakın olan popüler bir sayfaya gidin ve son gönderisini beğenen kişiler listesini açıp takip etmeye başlayın. Bu işlemi düzenli olarak yapın fakat asla aşırıya kaçmayın. Aşırıya kaçtığınız taktirde Instagram tarafından bloke edilmeniz söz konusu olabilir.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.