Instagram Hikayeler'de Süre Kısıtlaması Kaldırıldı

Instagram Hikayeler'de Süre Kısıtlaması Kaldırıldı

Instagram, yeni getirdiği güncelleme ile Hikayeler özelliğinin süre kısıtlamasını kaldırıyor ve bu sayede günlük olarak yapılan paylaşımların silinme sorunu da ortadan kalkmış oluyor. 24 saat sonrasında fotoğraf ve videolar silinmeyeceği için Hikayeler özelliği sadece daha fazla insana ulaşmak için kullanılacak gibi görünüyor.

İnsanları sosyal medyayı sürekli takip etmeye zorlayan bu özellik, ilk olarak sadece bu amaç için geliştirilmiş bir uygulamada ortaya çıkmıştı. Snapchat uygulaması, insanların gün içerisinde yaptığı şeyleri paylaşmalarını ve ertesi güne bu paylaşımların silinmesi üzerine geliştirilmişti. Kısa süre sonra Hikayeler özelliğini diğer sosyal medya siteleriyle birlikte Instagram'da kendi sitelerine ve uygulamalarına uyarlamaya başlamışlardı.

Instagram kullanıcıları özelliği sık sık kullansalar da 24 saat sorununu sürekli olarak dile getiriyorlardı. Buradan Instagram'ın genel kullanıcı kitlesinin fotoğraflarının 24 saat sonra silinmesini değil anı olarak saklamayı sevdiklerini de rahatlıkla görebiliyoruz.

Getirilen güncelleme sayesinde değerli anlarınızı dilerseniz fotoğraflayıp dilerseniz de videoya çekerek arkadaşlarınızla süre kısıtlaması olmadan paylaşabilirsiniz.
Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.