Microsoft Office Programlarının Ücretsiz Alternatifi

Microsoft Office Programlarının Ücretsiz Alternatifi

Microsoft office'i ücretsiz indirmek için kullanıcılar genelde yanlış yöntemler kullanırlar. Aslında MS Office yerine açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olan LibreOffice'i indirerek bir çok işlerini görebilirler.


Microsoft Office Alternatifi Ücretsiz Program

Ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olan LibreOffice, Microsoft Office'in sunduğu bir çok aracı bizlere sunmakta. Örneğin Microsoft Word yerine LibreOffice Writer işinizi fazlasıyla görecek ve MS Office'de çalışan .doc ve .docx uzantılarında dosya çıktısı alabileceksiniz. PowerPoint alternatifi olarak Impress'i, Excel alternatifi olarak da Calc aracını tamamen ücretsiz olarak kullanabileceksiniz.

Ücretli ve güvenliğinden emin olamadığımız programlar yerine açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olan bu araçları kullanmak elbette ki daha mantıklı.

LibreOffice indirikten sonra toplu olarak gelen araçlardan diğerleri ise veritabanı aracı(Base), matematik işlemleri yapmamızı sağlayan(Math) aracı ve çizim yapmamızı sağlayan(Draw) aracı.

Excel, PowerPoint ve Word araçlarının alternatifini arayanlar için önerilecek en iyi araçlardan birisinden kısaca bahsederek önermeye çalıştık.Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.