Powerbank Nedir? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Powerbank Nedir? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşınabilir elektronik cihazların ilk hali ile şuan ki hali arasında ciddi farklar var. Örneğin ilk laptop wi-fi bulundurmuyor ve kablolu bağlantı ile internete bağlanılmak zorundaydık. O günlerden bugünlere tam manasıyla taşınabilir cihaz kıvamına gelen akıllı cihazların bu seferde taşınırken yaşadığı bazı sorunlar yeni ürünlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Devamlı bir enerji kaynağına bağlı kalmadığı sürece içinden çıkılamayan ve cihazın kullanım ömrünü ciddi oranda azaltan şarj sorunuyla karşılaşıldı. Yazılımlar geliştiği için daha fazla donanım gücüne ihtiyaç duyuldu. Donanım gücü artırılınca da bu sefer daha fazla enerji ihtiyacı açığa çıktı. Bataryalarda ne kadar iyileştirme yapılırsa yapılsın günümüze kadar yeterli seviyede bir gelişme gözlemlenemedi.

Artık bu durum kullanıcıların canını iyice sıkmaya başlamışken powerbankler piyasaya sürüldü. Gerek telefonlarımızı gerek tabletlerimizi hatta bazı gelişmiş teknolojiler sayesinde laptoplarımızı gittiğimiz her yerde rahatlıkla ve güvenli bir şekilde şarj edebilir hale geldik. Bu gelişme şarj sorununu geçici olarak giderse de hala donanımın ihtiyaç duyduğu enerjinin azaltılması gerekmekte.

PowerBank Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nerede ihtiyaç duyduğunuza bağlı olarak alacağınız powerbankin kapasiteside o oranda değişkenlik göstermeli. Örneğin sürekli doğaya gidiyor ve taşınabilir cihazlarınızı şarj edebileceğiniz yerler kısıtlıysa muhakkak emsallerine oranla kapasitesi en yüksek olanları tercih etmelisiniz. Eğer şehir içerisinde çalışıyor ve bazı ortamlarda cihazlarınızı şarj etme imkanı bulamıyorsanız sizin için en iyisi orta seviye kapasiteli powerbanklerden edinmek olacaktır.

Hiç bir reklama yer vermemek amaçlı marka ismi geçirmek istemedik, bu yüzden powerbank veya başka bir ürün satın almadan önce kullanıcı yorumlarını göz önünde bulundurarak sizin bütçenize uygun olan ve ihtiyacınızı en iyi karşılayanı tercih edin.


Powerbank Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? (Video)
Powerbank alırken nelere dikkat edilmeli?


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.