Tamamen Ücretsiz Blog ve Site Açma

Tamamen Ücretsiz Blog ve Site Açma

İnternetle tanışan her insanın içerisinden bende bir web sitesi açsam diye bir düşünce geçmiştir. Kimisi bunu uygulamaya dökmüş ve başarılı olmuş, kimisi uygulamaya dökmesine rağmen yanlış yöntemler yüzünden veya farklı sebeplerden ötürü başarısız olmuş, kimisi de ne uygulamaya dökebilmiş ne de başarı veya başarısızlığı tadabilmiş. Hangi kesimden olursanız olun, bu yazımızdan cebinizden üç kuruş çıkarmadan "web sitesi sahibi nasıl olunur" sorusunun yanıtını öğrenecek ve kolayca kendi web sitenizde paylaşımlarda bulunabileceksiniz.

İlk olarak bu yazımızda ücretsiz olarak baz aldığımız servisin Blogger olduğunu hatırlatmakta fayda var. Çünkü Blogger dışında bir çok servis bulunmakta fakat biz en elverişli ve tamamen ücretsiz olanını size önermek istedik. Gelelim sorumuzun yanıtına.


Ücretsiz Web Sitesi veya Blog Nasıl Açılır?

Bu servisi kullanırken kendinize özel bir alan adına sahip olmak istemediğiniz sürece, yani siteismi.com gibi bir alan adı almak istemediğiniz sürece cebinizden hiç para çıkmayacak. Blogger, Google'ın desteklediği bir servis olduğu için sitenize yüklediğiniz tüm veriler ücretsiz olarak ömür boyu depolanır ve hiçbir ücret talep edilmez. Bu servisi kötü niyetle kullanmadığınız sürece de siteniz yayında kalır. Bu bilgilendirmeden sonra tek tek adımlar halinde sitenizi nasıl açacağınızı anlatalım;

1- blogger ücretsiz

https://blogger.com adresini ziyaret edin ve sağ üst köşede yer alan "Oturum Aç" bağlantısına tıklayın. Karşınıza gelen sayfadan Google hesabınıza giriş yapın, eğer Google hesabınız yok ise basit bir kayıt formunu doldurarak hemen kaydolabilirsiniz.


2- blogger ücretsiz

Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfadan tam ortadaki "Yeni Blog" butonuna tıklayın.


3- blogger ücretsiz

Bu aşamada web sitenizi açmaya başlamış bulunuyoruz. "Başlık" kısmına sitenizin adını ve sloganını içeren bir başlık belirleyin. Örneğin "Site İsmi - Türkiye'nin En İyi … Sitesi", başlığı maksimum 70 karakter olacak şekilde yazdıktan sonra, .blogspot.com uzantılı web adresinizi belirleyin. Yani adresiniz şu şekilde görünecek, siteismi.blogspot.com. Burada Türkçe karakter ve özel karakter kullanmayın. Bu alanları doldurduktan sonra aşağıda yer alan temalardan hoşunuza giden veya konseptinize uygun olanını seçin ve "Blog oluştur!" butonuna tıklayın.

Evet artık sizin de bir web siteniz var. Blogger servisini kullanarak nasıl yayın hayatına geçerim(içerik paylaşırım), tasarımımı nasıl düzenlerim, siteme nasıl eklenti kurarım ve alan adımı nasıl Blogger'a bağlarım gibi bir çok sorunun yanıtını web sitemizde arama yaparak bulabilirsiniz.

Blogger'ı Ziyaret Et


VİDEO ANLATIM


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.