Twitter Hesabını Geçici veya Kalıcı Olarak Kapatma

Twitter Hesabını Geçici veya Kalıcı Olarak Kapatma

Artık twitter kullanmak size anlamsız ve yararsız gelmeye başladıysa Twitter'dan hesabınızı kalıcı veya geçici olarak dondurarak bu mecradan uzaklaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Facebook Hesabı Geçici veya Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?


Twitter Hesap Dondurma ve Kalıcı Olarak Silme

Twitter hesap kapatma işlemini yapmadan önce hesabınızın ne zaman kalıcı olarak silineceğini bilmeniz gerekiyor. Twitter hesabınızı sildikten/dondurduktan sonra 30 gün geçerse hesabınız tamamen silinir yani hesabınıza ait hiç bir veri saklanmaz. Geçici olarak dondurmak istiyorsanız bu süreden önce muhakkak hesabınıza giriş yapmalısınız.


Twitter Hesabını Kapatma

Web üzerinden hesabınızı kapatmanız için sağ üst bölümde yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın ve açılan menüden "Ayarlar ve gizlilik" butonuna tıklayın. Açılan sayfadan en alt bölmede yer alan "İçerik" kısmına gelin ve en altında bulunan "Hesabını devre dışı bırak" bağlantısına tıklayın. Twitter hesabınızı dondurma veya kalıcı olarak silme işleminin son noktasına geldik. "Devre dışı bırak" butonuna tıklayıp şifrenizi girdikten ve onayladıktan sonra 30 gün boyunca hesabınız dondurulmuş ve verileri saklanmış olarak kalacak. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 30 gün geçtikten sonra hesabınız kalıcı olarak silinecek.


İlginizi Çekebilir: Instagram Hesabı Kalıcı veya Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.