Twitter Hesap Dondurma ve Kapatma

Twitter Hesabını Geçici veya Kalıcı Olarak Kapatma

Artık Twitter hesabı dondurma işlemi sayesinde bir süreliğine Twitter'a ara verebilir, dilerseniz Twitter'ı kalıcı olarak silme yoluna gidebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?


Twitter Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Twitter hesap kapatma işlemini yapmadan önce hesabınızın ne zaman kalıcı olarak silineceğini bilmeniz gerekiyor. Twitter hesabınızı sildikten/dondurduktan sonra 30 gün geçerse hesabınız tamamen silinir yani hesabınıza ait hiç bir veri saklanmaz. Twitter'ı geçici olarak kapatmak istiyorsanız bu süreden önce muhakkak hesabınıza giriş yapmalısınız.


Twitter Hesabını Kapatma veya Dondurma

Twitter Hesap Dondurma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Web üzerinden hesabınızı kapatmanız için sağ üst bölümde yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın ve açılan menüden "Ayarlar ve gizlilik" butonuna tıklayın. Açılan sayfadan en alt bölmede yer alan "İçerik" kısmına gelin ve en altında bulunan "Hesabını devre dışı bırak" bağlantısına tıklayın. Twitter dondurma veya kalıcı olarak silme işleminin son noktasına geldik. "Devre dışı bırak" butonuna tıklayıp şifrenizi girdikten ve onayladıktan sonra 30 gün boyunca hesabınız dondurulmuş ve verileri saklanmış olarak kalacak. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 30 gün geçtikten sonra Twitter hesabı kapatılır.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.