Whatsapp Sesli Mesaj Kaydetme Daha Kolay Hale Geliyor

Whatsapp Sesli Mesaj Kaydetme Daha Kolay Hale Geliyor

Whatsapp'da sesli mesaj kaydetmek için butona basılı tutmak zorunda kalındığı için, ses kaydetme konusunda uzun bir süreden sonra Whatsapp tarafından yeni bir güncelleme yayınlama kararı alındı.


Test Aşamasında Olan Whatsapp Ses Kaydı Kilitleme Özelliği

Facebook tarafından satın alınan Whatsapp, satın alınmadan önceki sürümlerine göre bir çok değişikliğe uğradı. Ses kaydetme özelliğini 2013 yılında aktif hale getiren Whatsapp, bugüne kadar bu özellik için pek fazla değişiklik yapma ihtiyacı duymadı. Whatsapp sesli mesaj göndermek için butona uzun süre basılı tutmaktan hoşlanmayan kullanıcıları memnun edecek bu gelişme, henüz test aşamasında.

Ses kaydetme butonuna kazandırılması planlanan özellik sayesinde butona bir süre basılı tuttuktan sonra kilit simgesi belirecek ve parmağınızı kilit simgesinin üzerine kaydırdığınızda butona basılı tutmadan dilediğiniz gibi ses kaydı yapabileceksiniz. Yeni güncelleme ile birlikte ses kaydı yaparken aynı zamanda mesajlarınızı okuyabileceksiniz fakat resim ve video açamayacaksınız.

Sesli mesajlaşmayı daha pratik ve kolay hale getiren bu güncelleme sayesinde parmağınızın belli bir süreliğine esir alınma durumu ortadan kalkmış olacak. Sıkça kullanılan ses kaydı özelliği için yapılan güncelleme, iOS ve Android tarafında ne zaman yayınlanır henüz bilinmiyor.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.