Android Ekran Videosu Kaydetme Uygulaması

Android Ekran Videosu Kaydetme Uygulaması

YouTube'un yaygın hale gelmesiyle birlikte akıllı telefon üzerinden ekran videosu çeken ve insanlara nasıl yapılır türünde videolar sunan bir çok yayıncı ortaya çıkmış oldu.


Android Ekran Videosu Çekme

Android ekran videosu nasıl çekilir sorusu 2017 yılına kadar insanların aklını kurcalar haldeydi. Ya yeterli sayıda ücretsiz uygulama bulunamıyordu ya da geliştiriciler tarafından Google Play'e yüklenmiş uygulamalar çok fazla kısıtlama ve reklam içeriyordu. Bu tarz sorunlar geliştiricilerin kullanıcı odaklı uygulama geliştirmesinden sonra ortadan kalkmaya başladı. Artık süre kısıtlaması olmadan ve HD kalitede ekran videosu çekebileceğimiz uygulamalar mevcut. Gelelim hangi uygulamadan bahsettiğimize;

  • İlk etapta bahsettiğimiz AZ Screen Recorder" adlı uygulamayı Google Play'den indirin.
  • Kurulumu tamamladıktan sonra uygulamaya giriş yapın. Sizi tekrar bulunduğunuz ekrana yönlendirecektir.
  • Ardından bildirim penceresini aşağıya indirin ve uygulamanın yer aldığı kısımdan "Ayarlar" kısmına giriş yapın.
  • Buradan videonun kalitesi ile ilgili ayarları düzenleyebildiğiniz gibi, videonun üzerine logo veya yazı ekleyebilmenize imkan tanıyan bir çok seçenek bulunmakta.
  • Ayarları yaptığınızdan eminseniz ekran videosu kaydetmeye geçelim.
  • Ardından uygulamadan geri tuşuna basarak çıkış yapın. Daha sonra bildirim pencersesini aşağıya indirerek "Kaydet" butonuna dokunun. Geri sayımdan sonra video kaydı başlayacaktır.
  • Video kaydınız bittiyse yine bildirim penceresini aşağıya indirip "Stop" butonuna dokunarak durdurabilirsiniz.


AZ Screen Recorder android ekran videosu kaydetme programı ile aynı zamanda ufak çaplı video düzenlemeleri de yapabilir ve videonuzda hoşunuza gitmeyen kısımları kesebilir/kırpabilirsiniz.


AZ Screen Recorder - İndir


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.