Android Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır?

Android Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır?

Android işletim sistemi üzerinde üst düzey yetki gerektiren işlemleri yapabilmeniz için "Geliştirici Seçenekleri" özelliğini açmanız gerekiyor.


Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır?

Android uygulama geliştiricilerin veya telefondaki bazı sistem ayarlarını değiştirmek isteyen kullanıcılar için sunulan "Geliştirici Seçenekleri" sayesinde işlemci, görüntü, dokunmatik ekran ve hata ayıklama gibi bir çok bileşen üzerinde değişiklik yapılabiliyor. Geliştirici seçenekleri nasıl açılır sorusunu yanıtlayalım. Android telefonların sürüm ve markadan dolayı ayarlar kısmında farklılıklar olabiliyor. Bu sebeple temel kavramlar üzerinden ilerlemeye çalışacağız.

  • Cihazınızın ayarlar menüsüne giriş yapın.
  • Daha sonra tüm alt menüleri gezip "Cihaz Hakkında" kısmına giriş yapın.
  • Build number(Yapım numarası) kısmına gelin.
  • Bu numaranın bulunduğu alana defalarca dokunun ve "Geliştirici Seçenekleri aktif edildi" yazısı gelene kadar dokunmaya devam edin.
  • Ardından "Cihaz Hakkında" bölümünden geri tuşu ile çıkış yapın ve aynı menüde "Geliştirici Seçenekleri"nin aktif olduğunu göreceksiniz.


Herhangi bir uygulama geliştiricisi iseniz geliştirici seçenekleri açma rehberi sayesinde uygulamalarınızı telefon üzerinde kolay bir şekilde çalıştırabilir ve sistem değişikliklerinde bulunabilirsiniz.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.