Android Telefonda "Uyanık Kal" Modu Nasıl Açılır?

Android Telefonda "Uyanık Kal" Modu Nasıl Açılır?

Telefonunuzu şarj ederken bir uygulamanın sürekli açık kalması için ekranın kararmaması gerekiyorsa "Uyanık Kal" modundan yararlanabilirsiniz.


Android Uyanık Kal Modu Nasıl Açılır?

Android akıllı telefonda herhangi bir iş yaparken aynı zamanda telefonu şarj ediyor ve ekranınız sürekli kararıp işinizi yapmanıza engel oluyorsa "Uyanık Kal" modu sizi bu sorundan kurtarabilir. Örneğin telefondan bilgisayara bakarak bir şeyler yazmanız gerekiyor olabilir ve şarjınız da çok az olduğu için telefonu şarj etmek durumunda kalmış olabilirsiniz. Bu durumda ekranın sürekli kapanması işinizden verimlilik alamamanızı ve vakit kaybetmenize yol açabilir. Öyleyse gelin android cihazlar için "Uyanık Kal" modu nasıl aktif ediliyor öğrenelim.  • Bu moddan yararlanabilmeniz için telefonunuzda "Geliştirici Seçenekleri" açık olmalı.
  • Eğer "Geliştirici Seçenekleri" nasıl açılıyor bilmiyorsanız, Ayarlar kısmından "Cihaz Hakkında" veya "Yazılım Bilgisi" bölümüne girin. Daha sonra "Yapım numarası" veya "Build numarası" diye geçen kısma gelin. Bu numaranın yer aldığı alana defalarca dokunun. "Geliştirici Seçenekleri" aktif edildi tarzında bir uyarı aldığınızda, cihazın ayarlar kısmından geliştirici seçeneklerini bulun ve dokunun.
  • Karşınıza gelen ekranda bulunan Uyanık Kal seçeneğini aktif hale getirin.

Android uyanık kal modu özellikle bilgisayar işleriyle uğraşan geliştiricilerin işlerini kolaylaştıracak bu özellik sayesinde vakit kaybı önlenebilir ve daha kaliteli işler çıkarılmasına dolaylı yoldan katkı sağlanabilir.

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.