Android Uygulamalarını Bilgisayarda Çalıştırmanın En Kolay Yolu

Android Uygulamalarını Bilgisayarda Çalıştırman En Kolay Yolu

Yazımızda android uygulamalarını bilgisayarda çalıştırma işini oldukça basit bir şekilde yerine getiren bir programdan bahsedeceğiz.


İlginizi Çekebilir: Akıllı Telefonu Bilgisayar Gibi Kullanma RehberiBilgisayarda Android Uygulamaları Çalıştırma

Bilgisayarda android uygulama açma aslında mümkün değil, fakat üçüncü parti yazılımlarla android işletim sistemini sanal olarak bilgisayarımıza kurabilir ve bu sayede uygulamaları kullanabiliriz. Bu masaüstü programlarından biri de BlueStacks. Android işletim sistemini bilgisayarımızda Google hesabımızı bağlayarak kullanabilmemize imkan tanıyan BlueStacks programının nasıl kurulduğunu ve kullanıldığını anlatalım.

  • İlk olarak BlueStacks İndir bağlantısına tıklayın ve programı indirin.
  • Ardından programı kurmak için indirdiğiniz dosyaya çift tıklayın. Daha sonra karşınıza gelen pencereden "Şimdi Yükle" butonuna tıklayın.
  • Kurulum tamamlandığında hoş geldin ekranı karşınıza çıkacak. Bu ekranı kapatın ve sanal bilgisayarın tamamen başlatılmasını bekleyin.

  • Ardından karşınıza gelen konum bilgisi izin isteğini onaylayın ve diğer bir ayar olan dil seçeneğini Türkçe yapın.
  • Devam ettikten sonra Google hesabınıza giriş yapmanız istenecek, giriş yaptıktan sonra tekrar karşınıza gelen izin isteklerini kontrol edin ve devam edin.
  • Adınızı ve soyadınızı belirleyin. Devam tuşuna bastıktan sonra sağ üst kısımda yer alan "Arama Yap" bölümünden dilediğiniz android uygulamasını bulabilir ve çalıştırabilirsiniz.


Android uygulamayı bilgisayarda çalıştırma rehberimizin işinize yaramasını dileğiyle.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.