Artık Instagram Arkadaşlarınızı Facebook Messenger'da Görebilirsiniz

Artık Instagram Arkadaşlarınızı Facebook Messenger'da Görebilirsiniz

Facebook, sosyal ağını geliştirmek için girişimlerini sürdürüyor ve kendisini yenileme devam ediyor. 


İlginizi Çekebilir: Türkiye'nin Sosyal Medya Raporu: 48 Milyon İnsan, Günde 3 Saat!


Facebook sosyal medya sitesi, Instagram rehberinizi Facebook Messenger'a daha kolay getirmenize izin veren bir özelliği test ediyor şu aralar. Özelliğin kullanıcılar tarafından beğenileceği düşünülüyor. Instagram ve Facebook uygulamaları arasındaki en son entegrasyon serisidir ve daha önce Instagram Öyküleri'nin Facebook'a gönderilmesini ve ayrıca Instagram'a giriş yapmayı da doğrudan Facebook'tan yapabiliyoruz.

Bu defa iki özellik, Instagram ve Facebook Messenger hesaplarınızı birbirleriyle senkronize etmeyi kolaylaştırıyor.


Instagram Arkadaşlarınızı Facebook'a AktarabilecekisinizFacebook Messenger'da, People sekmesini ziyaret edebilir ve Instagram kişilerinizi Facebook'un anında mesajlaşma uygulamasıyla ulaşabileceğiniz arkadaşların listesine eklemek için yine "Instagram'a Bağlan" seçeneğine tıklayıp arkadaşlarınızı Facebook'a ekleyebilirsiniz. Yeni bir Facebook kullanıcısı olduysanız, Instagram kişilerini Facebook Messenger kayıt akışından da ekleyebilirsiniz.

Yalnızca Instagram'daki karşılıklı takip ettiğiniz kişilerinizi aktarılır, dolayısıyla Instagram takipçilerinin artık onları takip etmese bile Facebook Messenger'da spam yapabilecekleri konusunda hiçbir endişeniz olmasın.


Örneğin, Instagram'dan Mesajlaşma günümüzde en yoğun olarak kullanılan bir uygulama.
Bu Nisan ayı itibarıyla Instadirect Direct'de 375 milyon kullanıcı bulunuyor.


Facebook Messenger, Instagram SenkronizasyonEntegrasyon, Facebook'un kullanıcılarını kendi ekosisteminde tutmak ve sonuç olarak daha da büyük bir sosyal ağ oluşturmak için çoklu mobil özelliklerini akıllıca kullanmasını sağlayan bir diğer örnek. Sonuç olarak, tüm Instagram kullanıcıları Messenger kullanıcıları veya Facebook kullanıcıları değil.


Şirket bu tür sosyal grafikleri bir araya getirdiğinde, üst üste koyduğunda, ayrıntıları daha iyi bağlayabilir (potansiyel olarak daha fazla sosyal veri anlamına gelir. Bir başka değişle var olan kullanıcı kitlesini arttırmak demektir.)

#Facebook ve #Instagram 1. ağızdan bu özellikleri yayınlamadı ve lansmanını hakkında bir bilgi vermiyor ancak şirketin son zamanlarda test etmeye başlamış bir şey olduğunu anlıyoruz.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.