Bitcoin'in Yükselmesini Tetikleyen Faktörler

Bitcoin'in Yükselmesini Tetikleyen Faktörler

Herhangi bir şeyin değerinin yükselmesi için ilginin artması gerekir. Bitcoin'de zaman içerisinde çok fazla ilgi görmeye başladı.


Bitcoin Neden Yükseliyor?

Bildiğiniz gibi dünyanın en değerli sanal para birimi olan bitcoin(btc) bugün itibariyle değerini 12.000$ 'a çıkardı. Bitcoin neden yükselir diye merak eden ziyaretçilerimize, Bitcoinin yükselmesini tetikleyen faktörleri tahmini olarak sıraladık;

Bitcoin neden yükselir?
  1. WannaCry, bildiğiniz üzere elektronik cihazlara bulaşan bir virüstür. Bu virüs kullanıcının cihazını ele geçirdikten sonra kitliyor ve tüm bilgileri kalıcı olarak silmekle tehdit ediyor. Daha sonra fidye olarak 500 bitcoin gibi bir değer karşılığında cihaza erişim sağlanmasına izin veriyor. Bu ani bitcoin transferleri bitcoinin değerini yükselten etmenlerden biri olabilir.
  2. Sebep olarak ise bitcoinin en güvenilir sanal para birimlerinden biri olması olabilir. Çünkü geleneksel yatırımcıların kullandıkları yöntemler bitcoin’in güvenlik sisteminin yanından geçemiyor.
  3. Artık insanlar internet ile daha iç içe yaşıyorlar. Bu da bitcoinin değerini yükselten bir diğer faktör olabilir. 
  4. İnternette yapılan alışverişin kolaylaşmasının yanı sıra, insanların Bitcoinle alışveriş yapabilecekleri mağaza sayısının artması da değerini arttıran bir diğer neden.


Yani sonuç olarak arz / talep'den ötürü Bitcoin'in değeri artmakta. Bitcoin neden yükseliyor sorusunun yanıtını net olarak bilmiyoruz fakat, sürekli gündeme gelmesi sebebiyle tarihe adını yazdıracak bir sanal para birimi olduğu kesin.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.