Facebook'ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook'ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook canlı yayın yapmaya yarayan araçlardan biri haline geldi, gelin Facebook'ta canlı yayın nasıl yapılır öğrenelim?
Facebook'ta Canlı Yayın Açma

Günümüzde her insan TV sahibi desek yeridir, isteyen anında kanalını açıyor ve binlerce insana seslenebiliyor. Canlı yayın aracını sunan YouTube gibi bir çok platform olsa da direkt olarak arkadaşlarınızla iletişime geçebileceğiniz platformların arasında en elverişli olanı Facebook gibi görünüyor. Facebook üzerinde canlı yayın yapmak ve arkadaşlarınıza bir şeyler sunmak için aşağıda maddeler halinde sıraladığımız talimatları tek tek yerine getirin.

  • Facebook canlı yayınını bilgisayardan açmak için ana sayfaya gidin. Daha sonra durum güncelleme bölümünde yer alan "Canlı Video" butonuna tıklayın.
  • Kamera ayarlarınızı yaptıktan sonra "Bağlan" seçeneğine tıklayın ve "Canlı Yayına Geç" diyerek yayını başlatın.
  • iOS veya Android'de canlı yayın yapmak için "Ne düşünüyorsun?" yazan kısma yani durum güncelleme kısmına dokunun. Daha sonra aşağı kısımda bulunan "Canlı Yayına Geç" seçeneğine dokunun.
  • Açılan canlı yayın ekranında gerekli kamera ve efekt ayarlarını yaptıktan sonra "Canlı Video Başlat" butonuna dokunun.


Facebook'ta canlı yayın yapmayı hem bilgisayar hem de telefonda isteyenler için basit bir şekilde açıklamaya çalıştık. Diğer sosyal medya ve Facebook rehber yazılarımızı merak ediyorsanız önerdiklerimize göz atın.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.