Google Hesabı Nasıl Silinir?

Google Hesabı Nasıl Silinir?

Google hesabı silindikten sonra hesabın bağlı olduğu YouTube, Gmail ve Drive gibi onlarca servisteki tüm verileriniz silinmiş oluyor. Google hesabı nasıl silinir? sorusunu gelin yanıtlayalım.


Google(Gmail) Hesabı Silme

Bir gmail adresi alıp tüm Google servislerinden yararlandığınız hesabınızı silmeyi düşünüyorsanız ilk önce uyarılarımızı dinlemenizde fayda var. Herhangi bir YouTube kanalınız varsa ve burada içerik üretiyorsanız Gmail(Google) hesabınızı sildikten sonra hiç bir video yerinde kalmayacak ve kanalınız kalıcı olarak silinecek. Bir diğer örnek olarak Drive hesabınızı verebiliriz. Yedeklemeler yaptığınız, fotoğraflarınızı ve anılarınızı sakladığınız Drive'da bulunan tüm verileriniz de aynı şekilde Google hesap silme işleminden sonra kalıcı olarak silinir. Yani hiç bir şekilde silinen hesaptaki ürünler ve veriler geri getirilemez. 

Pişman olacağınızı düşünüyorsanız silme işlemini gerçekleştirmeden önce hesabınızdaki verileri bilgisayarınıza indirebilirsiniz, fakat hesabınızı yeniden aktif hale getiremez, ürünleri(servisleri) tekrar aynı hesap üzerinden kullanamazsınız.

Gmail hesabı silme işlemini maddeler halinde anlatalım;

Google hesap silme

  • https://google.com adresini ziyaret edin.
  • Sağ taraftan "Oturum açın" butonuna tıklayarak hesabınıza giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra profil fotoğrafınıza tıklayın ve açılan pencereden "Hesabım" butonuna tıklayın.
  • Hesabım sayfasına geldikten sonra sağ kısımda bulunan "Hesap Tercihleri" alanında yer alan "Hesabınızı veya hizmetlerinizi silme" bağlantısına tıklayın.
  • "Hesabınızı veya kullandığınız hizmetleri silin" başlıklı sayfadan "Google Hesabı'nı ve verileri sil" seçeneğine tıklayın.
  • Sizi giriş ekranına aktaracak, buradan hesap güvenliğiniz için şifrenizi girerek tekrar hesaba giriş yapın.
  • Karşınıza gelen Google hesap silme ekranında yer alan tüm uyarıları okuyun.
  • "Hesabınızı silmeden önce verilerinizi indirebilirsiniz" yazan bağlantıya tıklayarak tüm hizmetlerinizde yer alan verileri istediğiniz ortamda saklayabilirsiniz.
  • Artık hesap silmeyi göze aldıysanız aşağıda yer alan gerekli alanları işaretleyip, "Hesabı Sil" butonuna dokunun.


Google hesabı nasıl silinir sorusunu maddeler halinde basit bir şekilde anlatmaya çalıştık. Eğer sosyal medyayı zararlı bulmaya başladıysanız ve hesaplarınızı dondurmak ya da silmek istiyorsanız web sitemizde bu konuda arama yapabilirsiniz.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.