Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir?

Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir?

Instagram hesabını gizleyerek sizi tanımayan insanların fotoğraflarınızı görmemesini ve takip etmemesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.


Instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Diğer popüler sosyal ağlarda olduğu gibi rahatsız edici durumlardan kaçınmak isteyen insanlar hesap nasıl gizlenir sorusunun yanıtını aramaktalar. Popüler sosyal medya ağı Instagram'ı milyonlarca kişi kullanmakta, eğer sizde bu mecrada aktif bir şekilde fotoğraf / video paylaşıyorsanız ve güvenliğinizden şüphe etmeye başladıysanız hesabınızı gizlemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Hesap gizleme bununla birlikte sizi takip etmesini istemediğiniz insanları reddetmek için de kullanılabilecek bir yöntemdir. Instagram hesap kilitleme işlemini maddeler halinde açıklayalım;

  • Masaüstü için ayarlar butonuna tıkladıktan sonra "Gizlilik ve güvenlik" butonuna tıklayın ve gizli hesap kısmını aktif hale getirerek instagram hesabınızı gizleyin. 
  • Instagram android veya ios uygulaması kullanıyorsanız ayarlar kısmına girdikten sonra biraz aşağıya kaydırın ve "gizli hesap" seçeneğini aktif hale getirin.


Eğer ayarlar kısmına girdikten sonra hesap gizleme özelliği bulunmuyorsa muhtemelen hesabınız işletme hesabıdır. İşletme hesaplarının amacı tanıtım olduğundan hesabın gizlenmesi absürt olurdu. Bu sebeple Instagram hesabı gizlemek için hesabınızı tekrar kişisel hesaba çevirmelisiniz.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.