Kablosuz Ağ Parolası Öğrenme

Kablosuz Ağ Parolası Öğrenme

Günümüzde internetin yaygınlaşmasıyla beraber yeni ihtiyaçlarımız ortaya çıktı. Kablosuz ağ parolası öğrenme işlemi genelde parola unuttuktan sonra gerekli hale geliyor.


Wi-Fi Parolası Nasıl Öğrenilir?

Evinize gelen bir misafirin Wi-Fi parolasını sorması halinde "parolayı bilmiyorum" demeniz saçma olacağı için, parolanızı en kısa sürede öğrenmeniz gerekir. Modem kurulumunu yapalı uzun süre olduğu için şifreyi unutmuş olabilirsiniz. Belkide bir yakınınızdan rica ettiniz kurulumu yaptı, şifreyi yazdı, size verdi ama kaybettiniz. Hiç korkmanıza gerek yok sizi tekrar bağlanılması 10 dakika süren müşteri temsilcileriyle uğraştırmadan Wi-Fi şifresi öğrenme işlemini kolay yoldan anlatmaya çalışacağız.

wi-fi-parolasi-ogrenme-1
  • Bilgisayar ekranınızın sağ alt tarafında bulunan bildirim alanından kablosuz ağınızın bağlı olduğunu gösteren ağ simgesine sağ tuş ile tıklıyoruz. 
  • “Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç” dedikten sonra karşımıza gelen pencerenin “Bağlantılar” kısmından bağlı olduğunuz kablosuz ağ üzerine tıkladığınızda “Kablosuz Ağ Bağlantı Durumu” penceresi gelecektir. wi-fi-parolasi-ogrenme-2
  • “Kablosuz Özellikleri” Butonuna tıkladıktan sonra “(Kablosuz Ağ Adınız) Kablosuz Özellikleri” penceresi açılacaktır.   • “Güvenlik sekmesine tıkladığınızda karşınıza “Güvenlik türü”,”Şifre türü”, ve “Ağ güvenlik anahtarı” çıkacaktır. 

“Karakterleri göster” kutucuğunu işaretlediğiniz zaman “Ağ güvenlik anahtarı” karşısında yazan parolanız görünüz hale gelecektir.


Wi-Fi parolası öğrenme işlemi kablosuz ağa bağlı cihazlar üzerinden basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Eğer cihaza bağlı değilseniz modeminizin altına veya arka kısmında bulunan fabrika ayarıyla birlikte gelen şifreyi de deneyebilirsiniz. Hiç biri çözüm değilse Yerel IP adresinizle modem arayüzüne giriş yapmanız ve parolanızı oradan öğrenmeniz gerekecek.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.