Samsung Galaxy Modellerine Format Atma

Samsung Galaxy Modellerine Format Atma

Samsung Galaxy telefonunuzun ilk halinden eser kalmamış ve her türlü yolu denemenize rağmen sorun çıkarmaya devam ediyorsa format atabilirsiniz.


Samsung Galaxy Modellerine Format Nasıl Atılır?

Android yüklü olan Samsung Galaxy modeli cihazınızın ayarlar kısmına giriş yapabiliyorsanız Soft format diye adlandırılan format türünü, eğer cihazınızın şifresini unuttuysanız veya bir şekilde cihazınız çalışmıyorsa Hard olarak adlandırılan format türünü seçmelisiniz.


Samsung Galaxy Soft Format Atma

  • Ayarlar menüsüne girin, "Hesaplar" kısmına tıklayın ve "Yedekle ve sıfırla butonuna dokunun.
  • Ardından en alt kısımda yer alan "Fabrika ayarlarına sıfırla" kısmına dokunun ve "Cihazı sıfırla" ya dokunun ve format işlemini onaylayın.


Samsung Galaxy Cihaza Hard Format Atma

  • Telefonunuzu kapattıktan 10 saniye sonra güç, home ve ses tuşuna yaklaşık 20 saniye basılı tutun.
  • Karşınıza gelen ekranda gezinebilmek için ses açma tuşuna basarak "wipe data factory" kısmına gelin ve güç tuşuna bir kez basarak onaylayın.
  • Daha sonra ses açma tuşlarıyla yönlendirerek "yes" seçeneğine gelip güç tuşuyla tekrar onay verin.
  • Yukarıdaki işlem bittikten sonra "wipe cache partition" seçeneğine gelip güç tuşuna bastıktan sonra bu işleme de onay verin.
  • Şimdi ilk günkü gibi olan telefonunuzu yeniden başlatma zamanı geldi, "Reboot system now" seçeneğine gelip onay verdikten sonra hard format işlemi bitmiş olacak.


Önceden Samsung Galaxy cihaza format atmadıysanız ve sorununuzun büyüklüğü veya çözümü hakkında bir fikriniz / bilginiz yoksa format atmadan önce profesyonel kişilerden yardım almanız daha doğru olacaktır. Bunun yanı sıra soft format probleminizi çözmüyorsa hard format yöntemine başvurun.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.