Samsung Galaxy S9, 512GB Depolama Alanı Sağlayabilir!

Samsung Galaxy S9, 512GB Depolama Alanı Sağlayabilir!

Samsung, yaptığı resmi açıklamadan sonra bilgisayarlarla yarışan yeni nesil mobil cihazlarda 512GB depolama alanı olması için çalışma başlattıklarını duyurdu.


İlginizi Çekebilir: Samsung'un Yeni Pil Teknolojisi 5 Kat Daha Hızlı Şarj İmkanı Veriyor!


Samsung'un Bilgisayarla Yarışacak Yeni Teknolojisi Yolda

Akıllı telefonlar hem yazılım hem de donanım alanında hızla gelişmeye devam ediyor. Eskiden 512GB depolama alanlarını bilgisayarlarda zor görürken, şuanda mobil cihazlara getirilmesi planlanan hatta üretimine başlanmış olan bir depolama birimi haline geldi. Uygulamaların kapladığı alanların artması depolama alanlarının genişletilmesini bir ihtiyaç haline getirmişti, fakat bu sorun ek hafıza kartlarıyla bir şekilde çözülüyordu.

Samsung Galaxy S9 Yeni 512GB eUFS Yonga

Samsung'un yeni eUFS hafıza yongaları sayesinde ek bir hafıza kartına gerek kalmadan onlarca uygulama ve dosya saklanabilecek. Bu yeni teknoloji sayesinde mobil cihazların çok daha gelişmiş bir konuma gelebileceği de öngörülüyor. Batarya ve güç yönetimi gibi önemli konuların bu yeni çip sayesinde daha dengeli ve verimli hale geleceği söyleniyor. 860MB/s okuma hızına ve 255MB/s hızına sahip olan bu yeni depolama birimi sayesinde büyük boyutlardaki dosyalar göz açıp kapayıncaya kadar veri aktarımı sağlanmış olacak.

Telefon hafızamda yer kalmadı derdini yavaş yavaş ortadan kaldıracak bu gelişme sayesinde mobil kullanıcılar da rahat bir nefes alabilecek. Samsung'un ilk etapta kendi cihazları için üreteceğini duyurduğu bu çipleri, Samsung Galaxy S9'dan sonra farklı model ve marka telefonlarda da görebiliriz.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.