Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

Twitter hesap gizleme/kilitleme işlemini yaparak sadece sizi takip eden kişilerin paylaştığınız içerikleri görmesini sağlayabilirsiniz.


Twitter Hesap Gizleme

Twitter'da paylaştığınız tweetlerin sadece arkadaşlarınız veya sizi severek takip edenler tarafından görünmesini istiyorsanız hesabınızı gizlemeniz en uygunu olacaktır. Bununla beraber sadece güvenilir kişilerin sizi takip etmesini ve yazılarınızın çalınma ihtimalini en aza indirmek istiyorsanız twitter hesap gizleme yöntemi etkili olacaktır. Akıllı telefondan veya web sitesinden rahatlıkla yapabileceğiniz bu işlemin nasıl yapıldığını hemen anlatalım;


Mobil Uygulamadan Twitter Hesap Gizleme

Mobil Uygulamadan Twitter Hesap Gizleme

  • Twitter uygulamasına giriş yaptıktan sonra profil fotoğrafınıza dokunun.
  • Menünün aşağısında yer alan "Ayarlar ve Gizlilik" butonuna dokunun.
  • Daha sonra listelenen ayarlar arasından "Gizlilik ve Güvenlik" seçeneğine dokunun.
  • Ve son olarak "Tweetlerimi korumalı yap" seçeneğini aktif hale getirerek, twitter hesabınızı kilitli hale getirebilirsiniz.Bilgisayardan Twitter Hesabı Kilitleme

Bilgisayardan Twitter Hesabı Kilitleme

  • twitter.com adresini ziyaret edin, sağ üstte yer alan "Giriş Yap" butonuna tıklayarak hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil fotoğrafınıza tıklayın.
  • Daha sonra "Ayarlar ve Gizlilik" butonuna tıklayın ve sol menüde yer alan "Gizlilik ve Güvenlik" seçeneğine tıklayın.
  • En başta gösterilen "Tweet gizliliği" seçeneğini aktif hale getirin ve en aşağıda yer alan "Değişiklikleri kaydet" butonuna tıklayarak hesabınızı gizli hale getirin.


Twitter hesap kilitleme yaparak sizi takip etmek isteyen insanları kontrol altına alabilir ve güvenmediğiniz insanları twitter profilinden uzaklaştırabilirsiniz.


Paylaş:

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.