Powerbank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Powerbank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Powerbank alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, maddeler halinde açıkladık. Yeni powerbank satın aldıktan sonra pişmanlık yaşamamak için bilinçli tüketici olmak zorundayız.


Akıllı cihazların piyasaya sürülmesiyle beraber şarj problemi gündeme geldi. Powerbank bu soruna göreceli de olsa karşılık verdi. Eskisi gibi yedek batarya taşımıyor, etrafta şarj aleti ile priz aramıyoruz. Peki, powerbank alırken nelere dikkat etmeliyiz?İlginizi Çekebilir: Laptop Touchpad KapatmaPowerBank Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Powerbank alırken nelere dikkat edilmeli alt başlıklar halinde listeledik. Herkesin rahatça anlayabilmesi için en az seviyede teknik detay verilmiştir.


Neden Powerbank Almak İstiyorsunuz?

İhtiyacınızı göz önünde bulundurmadan powerbank satın almayın. Gün içerisinde akıllı cihazınızı kaç kez şarj ediyorsunuz bunu hatırlayın. Genellikle gittiğiniz yerlerde akıllı cihazınızın şarjdan mahrum kaldığı süreyi düşünün. Bunun yanı sıra akıllı cihazınızın bataryasının mAh değerini öğrenin.

Akıllı cihazınızın bataryası eski ise, gün içerisinde normale oranla daha fazla şarj etmeniz gerekebilir. Bu nedenle cihazınızın şarj kapasitesinin en az üç katı mAh değerinde bir powerbank tercih etmenizi öneririz.

"Neden mAh değerinin x3 katı" diye sorabilirsiniz. Yeni veya çok eskimemiş bataryalar, genellikle yoğun kullanımda günde 2 kez şarj ihtiyacı duyar. Eski bataryalarda ise günde 3 veya daha fazla şarj etmeniz gerekebilir. Yedekte 1 kez daha şarj edebilmeniz için fazladan enerjinin bulunması faydalı olacaktır.

Dikkat: Powerbank ile şarj esnasında ort. olarak yaklaşık %10-15 enerji kaybı yaşanabilmektedir.
Hızlı Şarj Desteği Bulunuyor Mu?

Powerbank alırken dikkat edilmesi gerekenler

Acil şarj ihtiyacınız olduğunda akıllı cihazınızın saatlerce şarj olmasını beklemek istemezsiniz. Bu sebeple powerbank alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur hızlı şarj desteğidir.

Unutmayın, akıllı cihazınızda da hızlı şarj desteği bulunduğu takdirde en iyi performansı alırsınız.Birden Fazla Cihazı Şarj Edebiliyor Mu?

powerbank alırken nelere dikkat etmeli


Bir iş gezisine çıktığınızı varsayalım. Telefon ve tabletin şarjı aynı anda biterse problem olacaktır. İşlerinizin yarıda kesilmemesi için powerbank'te çoklu güç çıkışının bulunması çok önemli.

Eğer birden fazla cihaz kullanıyorsanız muhakkak güç çıkış sayısına dikkat edin.İlginizi Çekebilir: Facebook Ücretsiz WifiFirmalara ve Kullanıcı Yorumlarına Dikkat!

powerbank alırken

Ne yazık ki sahteciliğe her sektörde rastlanmaktadır. Powerbank ürünlerinde de sahteciliğe veya düşük kaliteye rastlanmaktadır.

Powerbank alırken satıcı firmanın bilinir olmasına dikkat edin ve kendini ispatlamış ürünler sattığından emin olun.

Bunun yanı sıra herhangi bir ürün satın alırken yaptığınız gibi kullanıcı yorumlarına ve inceleme yazı/videolarına göz atın.İlginizi Çekebilir: Yazılım İçin İngilizce Şart Mı?Powerbank alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunu teknik detaya girmeden aktarmaya çalıştık. Hala aklınıza takılan sorular varsa yorum kısmında belirtmeyi unutmayın.

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.