Otomatik PC Kapatma Programı ComShTimer 2.0 Yayınlandı

Otomatik PC Kapatma Programı ComShTimer 2.0 Yayınlandı

Otomatik PC kapatma programı ComShTimer'ın, geçtiğimiz günlerde yeni sürümü TechnoVenue tarafından yayınlandı. Her ne kadar büyük çaplı fonksiyon değişiklikleri yapılmasa da, kullanıcı deneyimi daha iyi hale getirildi diyebiliriz.İlginizi Çekebilir: Harddisk Hızlandırma
ComShTimer Nedir? Ne İşe Yarar?

ComShTimer programı bilgisayar kullanıcılarının spesifik bir ihtiyacını karşılamaktadır. Örneğin büyük boyutlu bir dosyayı internetten indirirken bilgisayarı gece geç saatlere kadar açık bırakmanız gerekebilir. İndirmenin erken bitmesi halinde, bilgisayarınız sabaha kadar boşuna çalışacak demektir. Bunu önlemek için ComShTimer ile tahmini indirme süresinin 1 saat sonrasına bilgisayarı kapatma komutu verebilirsiniz. İnternet hızınızda anormal düşüş yaşanmadığı sürece herhangi bir problem olmadan indirmeyi gerçekleştirebilir, bu sayede israftan kaçınabilirsiniz.


İndirme işlemleri uzun sürebildiği gibi video editlerde uzun sürebilmektedir. Aynı şekilde saatler sürebilecek bir render sonrasında bilgisayarınızın açık kalmasını istemiyorsanız kapatma, uyku modu veya oturum kapatma gibi komutları planlayabilirsiniz. Ayrıca özel bir ihtiyacınız olması halinde, otomatik PC kapatma programı ile ileri bir tarihte bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.Bilgisayarı Otomatik Kapatma Programı İçin Neler Değişti?

Açıkça söylelim, programın temel işlevleri (bilgisayarı kapatma, yeniden başlatma, uyku modu ve oturum kapatma) için değişen bir şey yok. Değişiklikler daha çok kullanıcıların rahatlığı ve sorunsuz bir deneyim yaşamaları için yapılmıştır.

ComShTimer'ın son sürümü 2.0.0'dır. Bu sürümden sonra ihtiyaç ve talep olmadıkça yeni sürüm yayınlanmayacaktır. Bu bilgiyi de verdikten sonra gelelim yapılan değişikliklere.


1- Artık İşlemleri Silmeye Gerek Kalmadan Düzenleyebilirsiniz

Eski sürümde yeni bir işlem oluşturduktan sonra eğer bir hata yapmışsanız, işlemi silip yenisini oluşturmanız gerekiyordu. Yeni sürümde bu sorun ortadan kalktı. Artık oluşturduğunuz işlemi saniyeler içerisinde düzenleyebilirsiniz. Bu özellik bilgisayarı hatalı bir şekilde kapatmanın önünde bir bariyer denebilir.


2- İşlem Uygulanmadan 10 Saniye Önce İptal Edebilirsiniz

Hatalı işlemleri önlemek için alınan bir diğer tedbirde, işlem uygulanmadan 10 saniye önce iptal edilebilecek olması. Örneğin programı incelerken farkında olmadan bir işlem planladınız ve asıl işinizi yapmaya devam ettiniz. Planlanan işlem direkt uygulanmış olduğunda, işiniz yarıda kalacak ve hatta iş dosyalarınız kaydolmadan bilgisayarınız kapatılmış veya işlem uygulanmış olacaktı. Bu sorun ortadan kaldırıldı, artık ekranda bir uyarı beliriyor, iptal tuşuna basmanızla birlikte işlem iptal oluyor.


3- Görev Çubuğunda Kalabalık Yapmıyor, Arka Planda Çalışıyor

Bilgisayarı otomatik kapatma programı ComShTimer artık görev çubuğunuzda yer kaplamıyor. Özellikle görev çubuğundaki simgelere tıklayarak program arası geçiş yapanlar için bu özelliğin faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu sayede yanlış tıklamaların önüne geçilmiş oluyor. ComShTimer'ı kapatmak istediğinizde ise görev çubuğundaki Gizli Simgeler kısmından kapatabiliyorsunuz.


4- Güncelleştirmeler Otomatik Kontrol Ediliyor

Eski sürümde herhangi bir güncelleştirme kontrol sistemi yoktu. Bu sürümde de otomatik güncelleştirme yok, ancak kontrol mekanizması eklendi. Programı açtığınızda yeni sürüm kontrolü yapılıyor. Eğer varsa tek tıkla web sitemize yönlendiriliyorsunuz, bu sayede kaçırmadan daha gelişmiş sürümü kullanabilirsiniz. Program açılışında bu kontrolün yapılmasını istemiyorsanız, ayarlar bölümüne girerek devre dışı bırakabilirsiniz.Otomatik PC kapatma programı ComShTimer'ın 2.0.0 sürümü hakkında kısa bir makale ele aldık. depo.TechnoVenue üzerinden basit ve işe yarar yazılımlar paylaşmaya devam etme niyetindeyiz. Eklenecek olan yeni uygulamamız mobil platformlar için olacak inşaAllah. ComShTimer veya depo.TechnoVenue ile alakalı öneri ve isteklerinizi technovenue@hotmail.com adresine iletmekten çekinmeyin.

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.