Skype Hesabı Kapatma (Videolu ve Resimli Anlatım)

Skype Hesabı Kapatma (Videolu ve Resimli Anlatım)

Alternatif uygulamaların çıkmasının ardından kullanıcılar birer birer Skype'ı terk ediyorlar. Sizde terk eden insanların arasında yer alıyorsanız Skype hesabı kapatma adımlarını sıraladığımız bu makaleyi dikkatlice okuyun. Dikkatlice okuyun çünkü bu işlemin sonunda Skype dahil, Microsoft uygulama verilerinizi kaybedebilirsiniz.İlginizi Çekebilir: Pinterest Hesap Silme LinkiSkype Hesabı Kapatma Nasıl Yapılır?


MSN programının yerini alan Skype, belirli bir süre daha masaüstü kullanıcıları tarafından kullanılmaya devam etti. Whatsapp vb. uygulamalar çıktıktan sonra Skype unutulmaya yüz tuttu. Bu nedenle insanlar kimsenin tercih etmediği bir uygulamayı cihazlarında bulundurmak dahi istemediler. Bazı kullanıcılar ise eski mesajlarını silmek veya insanların kendisine ulaşmasını engellemek için Skype hesabı kapatma yolunu tercih ettiler.


Skype hesabınızı kapatmadan önce bilmeniz gereken önemli bir detay var. Dikkat, Aşağıda anlatıldığı şekliyle hesabınızı silecek olursanız, Microsoft hesabınız da (hotmail/outlook) kalıcı olarak silinecektir. Dolayısıyla hesabınıza bağlı olan tüm uygulama üyelikleri veya satın almalar da ortadan kalkacaktır. Skype hesabını ayrı olarak silmenin henüz pratik bir yolu yok. Skype hesabı kapatma konusunda bu riski göze alıyorsanız aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Microsoft hesabınızdaki verilerin silinmesinden tamamen siz sorumlusunuz, bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.Skype Hesabı Kapatma Resimli Anlatım

  • İlk olarak bu Skype hesap silme linki ile ilgili sayfaya gidin.
  • E-posta adresinizi yazın ve "İleri" butonuna tıklayın.


Skype Hesabı Kapatma (Videolu ve Resimli Anlatım)
  • Kimliğinizi doğrulayın ekranı geldikten sonra e-posta veya telefon vb. doğrulama seçeneklerinden birisini seçin.


Skype Hesabı Kapatma (Videolu ve Resimli Anlatım)

Skype Hesabı Kapatma (Videolu ve Resimli Anlatım)
  • Sonrasında e-postanızı veya telefon numaranızı girmeniz istenebilir. Eğer istenmediyse seçtiğiniz yönteme göre size gelen onay kodunu ilgili ekrana girin.


Skype Hesabı Kapatma (Videolu ve Resimli Anlatım)
  • Kodunuzu girdikten sonra gelen ekrandan hesabınızın kaç gün sonra kapatılmasını istiyorsanız aşağıdan seçin. Size sunulan seçenekler 30/60 gündür.
  • Tercihinizi yaptıktan sonra alt kısımdan ileri butonuna tıklayın.
  • Son olarak Skype / Microsoft hesabınızı kapatmak için listelenen özelliklerin silinmesini istediğinizi belirtmek için işaretleyin ve "Hesabı kapatılmak üzere işaretle" butonuna tıklayın.

Skype hesabı kapatma işlemi bu kadar basit. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu işlem sadece Skype değil, hesabınıza bağlı tüm Microsoft uygulamalarını ve özelliklerini silmiş olduğunuz anlamına gelir. Eğer bazı uygulamalardan vazgeçmeniz mümkün değilse, Skype hesabına giriş yapmamak daha mantıklı bir çözüm olacaktır.İlginizi Çekebilir: OneDrive Silme
Skype Hesabı Silinirken Başka Neler Siliniyor?

Outlook/hotmail hesabınıza ve maillerinize, OneDrive'daki tüm dosyalarınıza ve satın aldığınız tüm ücretli uygulamalara erişiminiz kalkacaktır. Bunun dışında kalan hesabınıza bağlı ne kadar Microsoft ürünü varsa hepsi için aynı durum geçerlidir.


Skype Hesabı Kapatma İşlemi Geri Alınabilir Mi?

Belirlediğiniz süre içerisinde kapattığınız Skype hesabınızı geri açabilirsiniz. Bu süre 30 veya 60 gündür. Bu süreyi aşmanız halinde Microsoft hesabınız yani Skype hesabınız kalıcı olarak silinecektir.


Skype Hesap Silme Linki Nereden Bulunur?

Skype hesap silme linki yukarıda mevcut, isterseniz buradan erişebilirsiniz.


Mobil ve Bilgisayar Skype Hesabı Kapatma Farklı Mı?

Telefondan ve bilgisayardan Skype hesabınızı silerken herhangi bir farklılık yoktur. Çünkü işlemi bir web sitesi üzerinden gerçekleştirmektesiniz. Masaüstü veya mobil Skype uygulaması üzerinden değil.


Skype hesabı kapatma ile ilgili aklınıza takılan bir soru varsa, adımları uygulayamadıysanız aşağıdaki yorumlar kısmından yorum bırakabilirsiniz. Eğer Skype uygulamasından uzaklaşmak istiyorsanız bunu uygulamayı cihazınızdan kaldırarak da yapabilirsiniz. Microsoft hesabınızı tamamen kapatmak sizin için zararlara sebep olacaksa, en makul çözüm bu gibi duruyor.


Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.