Instagram Toplu Takip Bırakma (Android & iOS)

Instagram Toplu Takip Bırakma (Android & iOS)

Instagram toplu takip bırakma ihtiyacı duyanlara Android ve iOS üzerinden bu işlemin nasıl gerçekleştirildiğini anlattık.


İnsanlar bir zamanlar paylaşımlarını beğendikleri sayfaları veya kişileri takip etmiş olabiliyorlar. Ancak takip edilen profilden yapılan yeni paylaşımlar rahatsız edici ve uygunsuz hale geldiğinde kullanıcılar takibi bırakmayı tercih edebiliyorlar. Bu hesapların fazla olması durumunda da Instagram toplu takip bırakma işlemi devreye giriyor. Toplu takip bırakma için Instagram'da yerel bir özellik bulunmuyor. Bunun için üçüncü parti uygulamalardan yararlanmamız gerekiyor.


İlginizi Çekebilir: Instagram Fotoğraf Kalitesi DüşüyorInstagram Toplu Takip Bırakma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram toplu takip bırakma için üçüncü parti uygulamaları ve tarayıcı eklentilerini kullanıyoruz. Her biri farklı bir arayüze sahip olduğundan ayrı işleyişler söz konusu. 


Instagram Toplu Takip Bırakma PC Ortamında Mümkün Mü?

PC'de toplu takip bırakmak mobile göre oldukça zor. Çünkü mevcuttaki eklentiler ve programlar genellikle kullanıcı düşünülerek tasarlanmamış. Ya arayüzleri karmakarışık ya da uygunsuz içerikler barındırabiliyor. Bu nedenle takipten çıkma işlemini manuel yapabilir veya mobil uygulamaları tercih edebilirsiniz. 


Instagram Toplu Takip Bırakma Kodu Nereden Bulunur?

Twitter'da olduğu gibi Instagram'da da takip bırakmak için bazı kodlar mevcut. Ancak bu kodların kullanım süresi son derece kısa. Çünkü Instagram ekibi bu tarz işlemlere müsade etmemek için devamlı olarak güncellemeler yayınlayarak kodların işleyişini bozuyorlar. Yani yazılım geliştirici değilseniz Instagram toplu takip bırakma işlemini kod ile gerçekleştirmeniz şuan için pek mümkün gözükmüyor. İnternette paylaşılan bazı kodlar var ancak bir dosya olarak indirmeniz istenebiliyor. Tavsiyemiz dosya ile kod paylaşılan yerlerden uzak durun. Çünkü kodların içerisine virüs yerleştirilme ihtimali oldukça yüksek.Instagram Toplu Takip Bırakma Mobil

Instagram toplu takip bırakma işlemini mobilden daha rahat yapabilirsiniz. Çünkü PC'ye oranla daha fazla seçenek mevcut. Android üzerinden Followers&Unfollowers uygulaması üzerinden anlatım yaptık. iOS platformunda ise Mass Unfollow for Instagram uygulaması için anlatım yaptık.


Instagram Toplu Takip Bırakma Android

Instagram Toplu Takip Bırakma (Android & iOS)
 • Play Store'a girin ve Followers&Unfollowers yazıp uygulamayı indirin.
 • Uygulamayı açın ve hesabınıza giriş yapın.


Instagram Toplu Takip Bırakma (Android & iOS)
 • Sol menüden "I Follow" kısmına dokunun.


Instagram Toplu Takip Bırakma (Android & iOS)
 • Buraya takip ettikleriniz listelenecektir, listelenmediyse sağ üstten yenileme butonuna dokunun.
 • Instagram toplu takip bırakma işlemini uygulama üzerinden baştan 50 kişi ve sondan 50 kişi şeklinde yapabiliyorsunuz. Baştan silmek için "Unfollow 50 from top" sondan silmek için "Instagram 50 from bottom" butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.


Instagram Toplu Takip Bırakma iOS

 • App Store'a gidin ve Mass Unfollow for Instagram uygulamasını cihazınıza yükleyin.
 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Following bölmesine girin.
 • "Select" butonuna dokunun.
 • Seçim yapma şeklinizi belirleyin. Tüm takipçilerinizi seçmek için "Select All" seçeğine dokunun.
 • Ardından "Action" butonuna dokunun.
 • "Unfollow" seçeneğine dokunun ve gerekli onayı verin.


Instagram Takip Bırakma Sınırı Var Mı?

Evet Instagram üzerinde takip etme ve takip bırakma sınırı mevcut. Instagram takip bırakma ve takip etme sınırı günlük 150 olarak biliniyor. Bazı hesaplarda bu 200 ve üzerine çıkabiliyor. Hesabın ne kadar eski olduğu, gönderi sayısı ve spam yapıp yapmadığı gibi birçok unsur günlük limitleri değiştirebiliyor. Instagram toplu takip bırakma programlarında da tek seferde genellikle 100 veya 50 kişi üzerinden işlem yapmanıza müsade edilir.


Instagram Toplu Takip Bırakma Hesabıma Zararlı Mı?

Instagram üzerinde kullanıcı dışı yani yazılımlar vasıtasıyla yapılan tüm işlemler zararlı olabilmektedir. Eğer takip ettiklerinizi sıfırlamak istiyorsanız limitleri dikkate almanız iyi olur. Çünkü aşmanız halinde hesabınıza kısıtlamalar getirilebilir, hatta hesabınız "bot" olarak algılanabilir ve kapatılabilir.


Instagram Takip Bırakma Uygulamalarında Nelere Dikkat Etmeliyim?

Uygulama kullanımında güvenlik anlamında dikkat edilebilecek pek bir şey yok. Çünkü neredeyse tüm uygulamalar Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi istiyor. Burada uygulamalar ikiye ayrılıyor. Girdiğiniz şifreyi arka planda sizden habersiz kendi sunucularına kopyalayanlar ve hiçbir saklama/kopyalama işlemi yapmayanlar. Mağazalar üzerinde yer alan uygulamalarda istisnalar dışında hesap çalma olayları yaşanmıyor. Ancak mağaza dışı apk diye tabir edilen uygulamalarda şifrenizin çalınma ihtimali çok daha yüksek. Mağaza içi veya dışı olsun, Instagram toplu takip bırakma uygulamalarını kullanmadan önce bir kez daha düşünmenizde fayda var. Çünkü azda olsa hesabınızın çalınma riski bulunmaktadır.
İlginizi Çekebilir: Instagram Hesap Gizleme
Instagram toplu takip bırakma işlemini mobil platformlar için detaylıca anlattık. PC için mevcut çözümler yeterli veya uygun olmadığından paylaşmadık, sadece genel bilgi verdik. Bahsettiğimiz uygulamaların uygun olmayan içeriklerinden sorumlu değiliz. Sadece takip bırakma özelliği konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Ayrıca uygulamalar vasıtasıyla hesabınızın çalınması durumunda herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz, tüm sorumluluk size aittir. Takip bırakma işlemi veya Instagram ile alakalı aklınıza takılan sorular olursa yorumlar kısmında belirtmekten çekinmeyin.

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.