Telefon Wifi Şifresi Öğrenme (QR Kodundan Wifi Şifresi Öğrenme)

Telefon Wifi Şifresi Öğrenme (QR Kodundan Wifi Şifresi Öğrenme)

Android ve iOS işletim sistemli telefonlarda kayıtlı Wi-Fi şifresini öğrenmek ilk etapta mümkün değil. Telefon wifi şifresi öğrenme için birkaç adımı takip etmek gerekiyor. Yapacağımız anlatım Android cihazlar üzerinden olacaktır. iOS cihazlarda da hemen hemen benzer yolları izleyerek çözüme ulaşabilirsiniz.Telefon Wifi Şifresi Öğrenme (Hızlı Yöntem)


İnternet ve Youtube üzerinde yapılan anlatımlarda genellikle üçüncü parti uygulama indirilerek Wifi şifresini görmeyi öğretmektedirler. Uygulamalar ya QR kodu çözüyor ya da direkt kayıtlı Wi-Fi şifrelerinin bulunduğu dosyayı önünüze getiriyor. Bizim sunduğumuz çözüm biraz daha farklı ve kolay diyebiliriz. QR koddan yararlanacağız ve uygulamada indirmeden online servisler üzerinden hızlıca telefon wifi şifresi öğrenme işlemini gerçekleştireceğiz. Ancak Android 9 veya daha eski bir sürüm kullanıyorsanız üçüncü parti uygulamaları kullanmanız gerekebiliyor.


Telefon Wifi Şifresi Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır? (Android)


Telefon Wifi Şifresi Öğrenme (QR Kodundan Wifi Şifresi Öğrenme)
 • Bildirim panelini aşağı çekin ve Wi-Fi simgesine basılı tutun.
 • Eğer bu özellik sizde çalışmadıysa, ayarlar bölümüne gidin ve buradan Wi-Fi kısmına girin.Telefon Wifi Şifresi Öğrenme (QR Kodundan Wifi Şifresi Öğrenme)
 • Ardından bağlı veya kayıtlı olan ağa dokunun.Telefon Wifi Şifresi Öğrenme (QR Kodundan Wifi Şifresi Öğrenme)
 • "Wi-Fi QR kodu" kısmına dokunun. Bazı Android cihazlarda bu kısımda parmak izi veya şifre vb. güvenlik aşamasını geçmeniz gerekir.


Telefon Wifi Şifresi Öğrenme (QR Kodundan Wifi Şifresi Öğrenme)
 • QR kodunun bulunduğu ekrana eriştikten sonra ekran görüntüsü alın.Telefon Wifi Şifresi Öğrenme (QR Kodundan Wifi Şifresi Öğrenme)
 • Daha sonra ana ekrana dönün ve tarayıcıyı açın.telefonda kayıtlı wifi şifresi öğrenme
 • Arama kısmına "Online QR code scanner" yazın arama sonucunda çıkan sitelerden birisine girin.
 • Bu aşamada her sitede yapılacak işlem farklılaşabilir. Genel olarak yapmanız gereken, almış olduğunuz ekran görüntüsünü siteye yüklemektir. Daha sonra QR kodu okutun.telefonda kayıtlı wifi şifresi öğrenme
 • QR kodu açıldıktan sonra karşınıza Wi-Fi ismi, parolası ve özelliklerinin yer aldığı bir metin çıkacaktır.
 • Buradan P iki nokta üst üste kısmından sonraki parolayı bulun.
 • Parolayı bulduktan sonra noktalı virgüle kadar olan kısmı kopyalayın. Noktalı virgülü kopyalamayın.
 • Telefon wifi şifresi öğrenme işlemi bu kadar. Bu aşamadan sonra kopyaladığınız şifreyi herkesin bildiği şekliyle Wi-Fi ağına girin.Eski Android Telefonda Kayıtlı Wifi Şifresi Öğrenme

Android 9 ve öncesi sürümleri kullananlar QR kod ile Wifi şifresine erişemiyorlar. Öğrenmek için kök tarama yapabilen üçüncü parti dosya yöneticisi uygulamalarını denemelisiniz. Bu tarz bir dosya yöneticisi yükledikten sonra sistem dosyaları altında bulunan data > misc > wifi klasörüne gidin.

Telefonda kayıtlı wifi şifresi öğrenme için son olarak wpa_supplicant.conf isimli dosyayı açın.

Bu yöntem başarısız olursa cihazınıza root atmanız gerekebilir, ancak bu tecrübesiz kullanıcıların yapmaması gereken bir işlemdir. Çünkü root işleminden sonra cihazınız kullanılamaz gelebileceği gibi telefonunuzda birçok farklı hata ortaya çıkabilir.iOS Kayıtlı Wifi Şifresi Öğrenme

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere işlemi iOS işletim sisteminde gerçekleştirmek isterseniz hemen hemen aynı adımları uyguluyorsunuz. İlk önce QR koduna erişin ve ekran görüntüsü alın. Daha sonra online servisler veya üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla kodu okutun. Eğer iOS kullanıyor ve arkadaşınızın cihazındaki kayıtlı wifi şifresini öğrenmek istiyorsanız işiniz biraz daha kolay. Çünkü iOS cihazlarda kamera uygulamasında yerleşik olarak QR kod okuma özelliği bulunmaktadır. Yani yapmanız gereken sadece kamerayı açıp, arkadaşınızın cihazındaki QR koda doğru tutmaktır.
İlginizi Çekebilir: Ücretsiz Wifi Bulma

Kabaca iOS üzerinde, detaylıca yeni ve eski Android cihazlar üzerinde telefon wifi şifresi öğrenme işlemini anlattık. Eğer işlemler sırasında karşılaştığınız bir hata olursa yorumlar kısmında belirtmekten çekinmeyin.

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.