Windows Kişisel Bilgisayarınızı Korudu Hatası (Bu Bir Virüs Değil!)

Windows Kişisel Bilgisayarınızı Korudu Hatası (Bu Bir Virüs Değil!)

Windows kişisel bilgisayarınızı korudu hatası kullanıcıların karşısına zaman zaman çıkabiliyor. Bu hata çoğu kullanıcı tarafından virüs zannediliyor ve çözümsüz bir hata gibi algılanıp kurulum sonlandırılıyor. Oysa ki bu hata kurmak istediğiniz programın virüslü olduğunu göstermiyor. Peki neyi gösteriyor? Yazımızın devamında hatanın kaynağını ve nasıl çözüleceğini anlatıyoruz.İlginizi Çekebilir: Windows 10 Yazılar BulanıkWindows Kişisel Bilgisayarınızı Korudu Hatası Nedir?

Windows kişisel bilgisayarınızı korudu hatası uygulama sertifikaları ile alakalıdır. Uygulama sertifikaları bazı firmalar tarafından oldukça yüksek ücretler karşılığında verilmektedir. Kişi veya firmalar sertifika aldığında bir nevi uygulamasının virüs denetiminden geçtiğini kanıtlamış oluyor. Ancak her uygulama başına 4.000TL ila 20.000TL arasında sertifika ücreti vermek herkes için mümkün değil. Bazı firmalar yıllık 3-4 bin TL ücret istiyor ve sınırsız uygulamayı imzalamanıza imkan tanıyor. Yıllık veya tek ödemeli sistem küçük girişimciler için ciddi bir maliyet olmaktadır. Bu nedenle çoğunluğu bu tarz bir harcamadan kaçınıyor.

Yani ara sıra karşılaştığınız Windows kişisel bilgisayarınızı korudu hatası bir virüs değil. Hata sadece geliştiricinin sertifika ücreti ödemeye imkan bulamadığı için uygulamayı direkt yayına aldığını gösteriyor.

Sertifikalı veya sertifikasız uygulamalar için virüslü ya da virüssüz gibi bir genelleme yapılmaması gerekir. Çünkü sertifikalı uygulamalarda da, sertifikasızlarda da virüs bulunabiliyor. Virüs tespiti için uygulamayı kurmadan önce tarama gerçekleştirmelisiniz. Windows Kişisel Bilgisayarınızı Korudu Hatası Nasıl Çözülür?

Windows Kişisel Bilgisayarınızı Korudu Hatası (Bu Bir Virüs Değil!)

Bu hatanın çözümü oldukça basit ancak Windows tarafından kısmen gizli hale getirildiği için kullanıcı hatayı çözümsüz zannediyor. Hatanın alt kısmında sadece "Çalıştırma" butonu bulunuyor. İlk etapta bu butonun yanında "Çalıştır" gibi bir seçenek sunulmamış.Windows Kişisel Bilgisayarınızı Korudu Hatası (Bu Bir Virüs Değil!)

Hata metninin hemen altındaki "Ek Bilgi" yazan bağlantıya tıkladığınızda "Yine de çalıştır" butonu aktif oluyor. Çalıştırdıktan sonra kurulum başlamış oluyor.TechnoVenue Uygulamalarında Virüs Olmadığını Nasıl Anlarım?

TechnoVenue'nun depo.technovenue.com adresinde yayınladığı uygulamaların virüslü olması söz konusu değil. Windows kişisel bilgisayarınızı korudu hatası uygulamalarımızın kurulumunda görüldüğü için kullanıcılar endişe duyabiliyor. Aklınızda şüphe kalmaması için bazı çözümleri sıraladık;

  • VirusTotal benzeri birden fazla antivirüs ile tarama yapan bir hizmetten yararlanmak.
  • Bilgisayarınızdaki antivirüs programı ile uygulama bazlı tarama yapmak.
  • Kodlama bilgisi olanlar veya yeterli teknik bilgiye sahip olanlar uygulamalarımızın kaynak koduna erişebilir. Gerekli şartlar depo.technovenue.com'da belirtilmiştir. Kodlara erişmeniz halinde zaten virüs olup olmadığını anlamanız son derece kolay.depo.technovenue.com üzerinden indirme yapıp, kurulumdan vazgeçenler için ve genel olarak tüm Windows kullanıcıları için bu makaleyi hazırladık. Uygulamalarımızda Windows kişisel bilgisayarınızı korudu hatası dışında başka hatalarla karşılaşırsanız yorumlarda belirtmekten çekinmeyin.

Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.