Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram bu hikayeye erişilemiyor sorunu Instagram sorunları arasında en popüler olan sorunlardan birisidir. Bu yazıda sorunun sebeplerini ve olası çözümlerini paylaştık.İlginizi Çekebilir: Instagram Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?
Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatasının Sebepleri

 • Paylaşım yapan kullanıcının hikayeyi kaldırmış olması.
 • Paylaşım yapan kullanıcının sizi engellemiş olması.
 • Uygulama ve güncelleme hataları.
 • Önbellek sorunları.
 • Kullanıcı internet bağlantısındaki sorunlar.
 • Instagram sunucularında meydana gelen hatalar.


Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası ve Çözümü


Instagram bu hikayeye erişilemiyor sorununun sunucu, kullanıcı, internet ve uygulamadan kaynaklanabileceğinden bahsettik. Tüm bu sorunların çoğu aynı anda meydana gelmiş olabilir. Eğer sorunun kaynağını net olarak bilmiyorsanız aşağıdaki yöntemleri sırasıyla uygulayın. Bu sayede çözüme kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Hikayenin Var Olup Olmadığını Başkasına Kontrol Ettirin

Hikaye paylaşıldığı sırada tüm kullanıcılara görünür haldedir. Ancak siz hikayeye dokunduğunuz esnada, paylaşım yapan kişi hikayeyi kaldırdıysa hikayeyi göremeyeceksinizdir. Hikayeyi her halükarda görüyor fakat açınca görüntüleyemiyorsanız, kontrol ettirmenizi öneririz. Bir arkadaşınıza paylaşım yapan kişinin hikayesinin olup olmadığını sorabilirsiniz.


Telefon Tarih/Saat'inin Doğru Olup Olmadığını Kontrol Edin

Telefon tarih saatinin yanlış olması hem hikayeyi paylaşan hem de hikayeyi gören için Instagram bu hikayeye erişilemiyor sorununa neden olabiliyor. Telefon tarih saatini güncellemek için aşağıdaki adımları takip edin;


Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası Nasıl Çözülür?
 • Ayarlar bölümüne girin ve sonrasında Tarih ve Saat kısmına girin.
 • Tarih ve Saat kısmına girin. Tarih ve Saat kısmına ek ayarlar kısmından da ulaşabilirsiniz.

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası Nasıl Çözülür?
 • Girdikten sonra "Otomatik ayarla" kısmına tıklayın.

Instagram Uygulamasını Son Sürüme Güncelleyin

Instagram uygulama hataları hikaye açılmama sorununa neden olabilir. Uygulama hatalarının giderilmesi için geliştiriciler güncellemeler yayınlarlar. Instagram'da da durum aynı şekildedir. Play Store veya App Store uygulamalarına girerek yeni güncellemeleri görebilirsiniz.


WiFi Bağlantısını ve Modemi Açıp Kapatın

Instagram hikaye açılmıyor diye şikayetçi olan kullanıcılar internet bağlantılarını kontrol etmeliler. Eğer internet bağlantı sorunları her uygulama ve web sitesinde geçerliyse, Wi-Fi'yı kapatıp açabilirler. Aynı şekilde modemi de kapatıp açabilirler. Eğer Wi-Fi ile başarılı bağlantı kurulmuyorsa, geçici olarak mobil veriyi kullanabilirsiniz.


Instagram Uygulama Önbelleğini Temizleyin

Uygulama önbellekleri birçok soruna neden olabilmektedir. Bunu Instagram dahil diğer uygulamalarda da görmekteyiz. Örneğin çevrimiçi not uygulamasında bilgisayarınızdan yeni not eklediniz. Normal şartlarda eklediğiniz notun telefon uygulamasında da görülmesini istersiniz. Ancak uygulamalar tasarruf amacıyla önbellek kullandığı için yeni not görünmeyebilir. 

Aynı durum Instagram için de geçerlidir. Yeni hikayenin varlığından haberdar olma veya eski hikayenin silinip silinmediğini bazen göremezsiniz. Instagram önbelleğini temizlemek için aşağıdaki adımları takip edin;

Dikkat: Bu işlem sonrasında giriş yaptığınız hesaplardan çıkışınız yapılabilir. Eğer şifre vb. bilgilerinizi hatırlamıyorsanız bu işlemi uygulamayın.


Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası Nasıl Çözülür?
 • Instagram bu hikayeye erişilemiyor hatasını ortadan kaldırmak için Instagram uygulamasına basılı tutun ve uygulama bilgilerine gidin.

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası Nasıl Çözülür?
 • Saklama alanı kullanımı veya depolama alanı yazan bölüme girin.

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası Nasıl Çözülür?
 • Önbelleği temizle butonuna dokunun.


Takip Ettiğiniz Kişinin Profili Kontrol Edin

Takip ettiğiniz kişi sizi engellemiş veya takipten çıkartmış olabilir. Profiline giderek engel ve takipten çıkartma olup olmadığını kontrol edin. Gizli profillerde bilindiği üzere hikayeler sadece takipçilere görünür. Engel yediğinizde de karşıdaki profil herkese açık olsa da, engellendiğiniz için hikayeyi göremezsiniz.


Instagram'ı Silip Tekrar Yükleyin

Instagram uygulamasını güncellemek işe yaramadıysa, hatalı tüm verilerden kurtulmak için uygulamayı silin. Sonrasında Instagram uygulamasını tekrar indirin. Bu şekilde ortada uygulamadan kaynaklanan bir hata varsa muhtemelen çözülecektir. Eğer yeni güncelleme hata içeriyorsa bu durumda sizin yapabileceğiniz fazla bir çözüm kalmıyor. Eski Instagram sürümünü indirebilirsiniz ancak bu hiç güvenli değildir. Çünkü eski sürümler üçüncü parti kaynaklar tarafından yayınlanır.

Telefonu Güç Tasarruf Modundan Çıkarın

Telefonlarımız güç tasarruf modunda olduğunda uygulamaların hareket kabiliyetini kısıtlamaktadır. Instagram uygulamasında da bu durum başınıza gelmiş olabilir. Güç tasarruf modunu kapatmak için bildirim panelini kullanabilirsiniz. Eğer bulamadıysanız ayarlar bölümüne gidin ve Pil kısmına girin. Pil kısmında güç tasarruf modunu bulduktan sonra pasif konuma getirmeniz yeterli olacaktır.İlginizi Çekebilir: Instagram Hesap GizlemeInstagram bu hikayeye erişilemiyor sorununu sebepleri ve çözümleriyle birlikte ele aldık. Eğer hala aynı sorunu yaşıyorsanız ve bu sorun başınıza sık geliyorsa, farklı bir cihaz üzerinde test gerçekleştirin. Belki telefonunuzun Android sürümü eski olduğundan bu sorun başınıza geliyor olabilir. Bu durumda bir tık daha yeni sayılabilecek cihaza geçmeniz sorunu ortadan kaldırabilir. Cihaz değiştirmek için yeterli bütçeniz yoksa uzman yardımıyla sorunu çözmeyi deneyin.


Hiç yorum yok

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.