Whatsapp İnterneti Kapatma / Kapalı Gösterme Nasıl Yapılır?

Whatsapp İnterneti Kapatma / Kapalı Gösterme Nasıl Yapılır?

Whatsapp kullanıcıları başkaları tarafından rahatsız edilmek istemedikleri zaman Whatsapp interneti kapatma gibi çeşitli yollara ihtiyaç duyuyorlar. İnsanlar önüne geleni engellemek istemediği için bu yöntem daha makul geliyor.İlginizi Çekebilir: Whatsapp Fotoğraf Kalitesi DüşüyorWhatsapp İnterneti Kapatma Nasıl Yapılır?


Whatsapp interneti kapatma işlemi oldukça kolay. Biz yazımızda genel kullanıcıların kolaylıkla uygulayabileceği iki ayrı yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemlerin dışında daha spesifik yöntemlerde olabilir.

İşlemleri Android platformu üzerinden anlatacak olsak da, hemen hemen aynı yollar izlenerek iPhone üzerinde de Whatsapp interneti kapatılabilir. Ayrıca Android işletim sistemi cihazdan cihaza arayüz farklılığı gösterebilmektedir. Anlatacağımız işlem sizin cihazınızda farklı yollarla uygulanabilir. Bu farklılık genellikle menü isimlerinin değişikliğinden ibaret oluyor.

Mobil Veri, Wi-Fi'yi ve Arka Plan Veri Kullanımını Etkisizleştirme

Bu yöntemde Wi-Fi etkisizleştirme özelliği olsa da, sadece mobil veriler için çalışma ihtimali yüksektir.


Whatsapp İnterneti Kapatma / Kapalı Gösterme Nasıl Yapılır?
  • Whatsapp uygulamasının üzerine basılı tutun ve uygulama bilgileri bölümüne basın.

Whatsapp İnterneti Kapatma / Kapalı Gösterme Nasıl Yapılır?
  • Veri kullanım ayrıntıları kısmına dokunun.

Whatsapp İnterneti Kapatma / Kapalı Gösterme Nasıl Yapılır?
  • Mobil veriyi devre dışı bırak, Wi-Fi'yi Etkisizleştir seçeneklerini aktif hale getirin.
  • Son olarak Whatsapp'ın arka planda çalışıp mesajların alınmaması için Veriyi Arkaplanda Kullan seçeneğini pasif hale getirin.

Whatsapp'ı Uyku Moduna Alma


Whatsapp İnterneti Kapatma / Kapalı Gösterme Nasıl Yapılır?
  • Ayarlar kısmına girin.
  • Ayarlar menüsünden Pil bölümüne girin.

whatsapp internet kapalı gösterme
  • Uygulama pil yönetimi kısmına girin.

internet açıkken whatsapp kapatma
  • Bu listeden Whatsapp'ı bulun ve dokunun.

whatsapp interneti kapatma
  • Whatsapp internet kapalı gösterme için "Arka plan faaliyetine izin ver", "Ön plan faaliyetine izin ver" seçeneklerini pasif hale getirin.
  • Son olarak "Otomatik başlatmaya izin ver" kısmını pasifleştirin.

Bazı cihazlarda Uygulama pil yönetiminden sonra derin uyku modu gibi farklı isimlendirmeler altında aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.İnternet Kapalıyken Whatsapp Mesajı Gider Mi?

İnternet kapalıyken karşı tarafın gönderdiği mesaj gider ve sunucuda beklemeye alınır. Siz ne zaman internetinizi aktif hale getirirseniz sunucudaki mesaj size iletilir. İsterseniz interneti tamamen kapatın isterseniz de yukarıdaki metotla kapatın durum aynıdır.


Whatsapp interneti kapatma için izlenecek yollar bu şekilde. İnterneti sadece Whatsapp için aktifleştirmek için gösterilen adımların tam tersini izlemelisiniz. Örneğin pasif yapın dediysek, o seçeneği tekrar aktifleştirin. Yine de aklınıza takılan bir kısım olursa yorumlar kısmında belirtmekten çekinmeyin.


1 yorum

Yorumunuz onay sürecinden sonra yayınlanır.